Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság, egyre többen választ...

Bartimues kérdése:

Manapság, egyre többen választják a biológia szakot miért?

Figyelt kérdés

Főleg lányok körében elterjedt manapság. és az lenne a kérdésem, hogy miért és hogyan alakult ez ki, ez most az új trend vagy mi ?


Válaszaitokat előre is köszönöm ! :)



2014. febr. 24. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
A biosz azon kevés reál szak közé tartozik amiben kevés a matek és a számolás. A humán egyetemi képzés elbüfésedésével egyre több csaj választ reál szakot, és a biosz ilyen téren szimpatikus szak, pont a matek viszonylagos hiánya miatt. Arról nem is beszélve, hogy sok lány nagyon szereti a növényeket és állatokat... a sejtbioszt meg az emberi részt már kevésbé...
2014. febr. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy azért, mert kevés a matek. Egyik "okos" lány osztálytársam pl. magáról azt állította, hogy ő biológia zseni és mindent tud. Aztán írt egy 35%-os emeltet. És hogy miért tartotta magát agytrösztnek? Mert szerette az állatokat... Attól, hogy valaki azt mondja középsuliba meg általánosba, hogy a kedvence a biosz, még nagyon nem ért hozzá. Nem abból áll a biológia, hogy a madárnak csőre van, a növénynek szirma, az ember meg foggal rág. Azt hiszik sokan, hogy majd ennyiből áll, aztán meg koppannak.
2014. febr. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
A számolás a modern biológiában egyre több. A biostatisztika, a biometria ma már elengedhetetlen része a biológia bármely területén folytatott kutatásnak, a genetika, molekuláris genetika meg aztán pláne.
2014. febr. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Hát pont, hogy nem kevés a matek. Az egyik barátnőm most kezdte a kémia szakot és effektíve több a matek meg a kémia, mint maga a biosz. Nagyon sok embert felvesznek, emelt sem kell hozzá, aztán egy félév után meg szórják őket ki és a 250 fős csoportból jó, ha marad 100 odavaló ember. De lehet, hogy még sokat is mondtam.
2014. febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es miért ír, ha köze sincs az egészhez? Úgy kezdődik,h 1 év Matematika biológusoknak, ahol deriválás, integrálás van. Aztán rengeteg kémia (általános és fizikai, analitikai, szerves, szervetlen, biokémia) és tele számolással. A genetika is tele van számítással, és a laborokról nem is beszélve, ahol szintén nagy szükség van a matekra. Az ökológiai rész is nagyrészt matek, rengeteg képlettel. Ennyit arról,h olyan reál tárgy, amiben kevés a matek...

Amúgy is az egyik legnehezebb szak. Én a biosz után végeztem el az angolt; ég és föld a 2 szak (persze számít,h melyik egyetem). De a biosz sehol nem a büfé szakok közé tartozik.

Azt sem mondanám,h most lett trend a biológia. Régen is sokan választották. Én '99ben kezdtem, több mint 120an voltunk az évfolyamon. Szerintem azért népszerű (a többi reál tárgyhoz képest), mert sokan nagyon érdekesnek találják. Valóban az is, de roppant nehéz. Talán az dobhat a népszerűségén (ha tényleg népszerűbb lenne manapság, mint régebben),h sok olyan TV csatorna van, ami közelebb hozza ezt a tudományt az emberekhez.

2014. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyelvszakokat kivéve, ha valaki valami normális szakra jár, ott bizony van matek. Mindennek a matematika az alapja.
2014. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyesnek annyiban igaza van, hogy ezt hiszik általában az emberek, mielőtt elkezdik a biológiát. (Bár azért relatíve még mindig kevés a matek egy mérnöki képzéshez képest. Ez bakfitty, harmadévben az átlagszámítás sem megy mindenkinek, úgy kell elmagyarázni.) Meg persze az állatok szeretete... az első matek és anatómia gyakorlaton aztán sokan csalódnak, de ez ugye a felvételi statisztikákban nem látszik.

Illetve az eddigieket kiegészítendő én úgy vettem észre, a biológiát egyfajta "orvosi-pótlék" szaknak tartják. Ez "nem olyan nehéz, mint az orvosi", ezért ide könnyebb a bekerülés, de innen tovább lehet menni olyan területre, meg nem kell embereket sem gyógyítani. Viszont ez csak személyes tapasztalat, lehet, hogy máshol nincs így. (ELTE, évek óta érezhető ez a trend.)

2014. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!