Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikbe érdemesebb "belevágno...

Melyikbe érdemesebb "belevágnom"? Közép- vagy emelt szintű biológia érettségibe?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egy szakra jelentkezni,ahol bár nem kell emelt szintű érettségi,DE minden pontra szükség lesz,mert a duplázás módszerét használom. A biológia tantárgyról van szó.

Szóval mivel érdemesebb? Csináljak egy emelt szintűt,ami mondjuk például lehet 50 százalék közül,de legalább jön az az 50 plusz pont és így kijön a 100. Vagy egy egyszerűbb középszintet,de ott ha mondjuk 80 százalékot ér el az ember,nincs tovább,ennyi lesz belőle a pontja és kész. Igazság szerint az a biológia tudás a későbbiekben is kulcsfontosságú lenne és még mindig jobb most megtanulni,mint akkor nyűglődni az emeltebb szinttel. De a kérdésem arra vonatkozik leginkább,hogy mennyire nehéz a biosz emelt szintű érettségi? Mennyire nehéz összehozni legalább annyi pontot,hogy a pluszpont járhasson hozzá?



2014. febr. 17. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A biológia részéhez nem igazán tudok hozzá szólni, de azt tudnod kell, hogy egyrészt 45%tól jár a pluszpont, másrészt pedig, duplázásban egy 50%os érettségi, ami emelt, azért 150 pont jár összesen (de azt tudnod kell, hogy csak akkor adják hozzá azt az ötven pontot, ha a biosz az egyik felvételi tárgyad, tehát, abból számítják a duplázást).
2014. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Tudom,hogy 45%-tól van,csak egy példát írtam,hogy ha annyit legalább sikerülne elérni. Igen a felvételi tárgy is maga a biosz.
2014. febr. 17. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég nagy a különbség biosz esetében a közép és az emelt között. Próbáltál már feladatsorokat megoldani korábbi érettségik közül?

Sajna elég nagy hátrány,h most már bioszból nem lehet előrehozottat tenni. Amúgy az lenne a tanácsom (ha nem idén végzel),h csinálj ősszel egy közepet, tavasszal pedig egy szintemelőt. És akkor azt kéred, amelyik jobban megfelel... De így jól meg kell gondolni.

2014. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem,hogy én már pár évvel ezelőtt leérettségiztem. Eddig dolgoztam és nyelvet tanultam.ost akarok jelentkezni egyetemre,ahol a biosz az egyik felvételi tárgy. Nem a biosz volt a választott érettségi tárgyam sajnos akkoriban. Szóval nekem már fizetni kell az érettségi vizsgáért,így lehetőleg csak egyszer,egyfajtát szeretnék megcsinálni. Időm van tanulni most bőven,úgy hogy 1 év alatt jó lenne megcsinálni az emeltet.
2014. febr. 17. 17:59
 5/7 anonim válasza:

Szia, én is így vagyok, ahogy te, négy éve érettségiztem, eddig dolgoztam, de egyetemre szeretnék menni, biológiára. Szeptemberben kezdtem el magántanárral felkészülni céltudatosan emeltre, szerintem mindenképp azt csináld, ha már elkezded, végül is csak egy tantárgy, nehéz így utólag, de megcsinálható, plusz több pontot is ad ugye. :D

Csináltam az eddigi emelt írásbeliket és simán összejött 60-70%-a, megcsinálható szóbelivel együtt a 45%. :)

2014. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó tudni,hogy más is hasonló körülményekkel vág neki. Sok sikert hozzá! Megkérdezhetem,hogy milyen szakhoz kell neked a biológia emelt? :) Én dietetika szakra szeretnék jelentkezni majd.
2014. ápr. 28. 23:01
 7/7 anonim válasza:
Biológia szak :) Első helyen NYME-re jelentkeztem :)
2014. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!