Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek ha a...

Milyen szakra menjek ha a humán tantárgyakat szeretem, és tudom jobban?

Figyelt kérdés
A humán tantárgyak mennek jobban, a reál tantárgyak abszolút távol állnak tőlem.. 1 évem van még érettségiig, és nem tudom az lenne-e a jobb ha szakmát tanulnék, vagy ha egyetemre mennék, és milyen szakra? Köszi a segítséget.

2014. febr. 24. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen?... Ne matek :D


Komolyra fordítva a szót, a fizikát sem ajánlom :D.

Na de egyébként a pszihológia ugrik be először, viszont nem ajánlom. Túl sok negatív dolgot hallottam róla (túl sokan tanulják, nincs munka...). Persze ez változhat, és külföldön jól megfizetik a jó pszihológusokat.

Úgy gondolom túl sok szak közül választhatsz ha a humán tárgyakra koncentrálsz. Azok között is van biztos néhány ami jobban érdekel.

Először dönts el melyek azok a tárgyak/témakörök amik a legjobban tetszenek, majd abból kiindulva, szűkítheted a szakok számát. Vonatkoztass el a tárgyaktól/egyetemektől. Találd ki mi az ami legközelebb áll hozzád, amivel akár most rögtön is foglalkoznál. Valószínűleg beugrik egy elfoglaltság. Ne gondolt h az hülyeség (még ha egy abszurd dologról is van szó). Ird le azt az első gondolatot egy papirra, és nézz utána melyik egyetem tanulhatod azt, milyene a feltételek, és hogy mi lenne a munkaköröd.

Ha megfelel, teszik 75%-ban legalább, akkor király, de csináld meg ezt még 2-3szor másik általad kedvelt elfoglaltsággal, és akkor már tudsz dönteni hogy melyik tetszik legjobban.

2014. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jogon gondolkoztam, de az idegenforgalom is érdekel.Nem tudom hogy mely jó egyetemen tanulhatnám ezeket
2014. febr. 26. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben én sem tudok segíteni, de a jogot nem ajánlom (esetleg ha nagyon elszánt vagy). Egy sima jog után szar az élet (az elképzelthez képest). Szóval jogot ha tanulsz, akkor addig tanulsz amig el nem érsz egy felsőbb szintre (majdnem a legfelsőre). Ha odaérsz, akkor biztos jól fogsz élni ami az anyagiakat illeti, de az 10+ év suli meg pár év gyakorlat... De ha nagyon elszánt vagy, megéri.
2014. febr. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!