Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisképzőbe mi a minimum...

Kisképzőbe mi a minimum rajztudás?

Figyelt kérdés
Nehéz bekerülni? Szerdán megyek alkalmasságira és borzasztóan félek! Grafika vagy mozgókép szakra mennék. Tanulásban jó vagyok, 4,35 az átlagom, de rajzolásban lassan dolgozom :SS Küldenétek képet/rajzot minimum követelményként?
2014. febr. 24. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Óriási túljelentkezés van, szóval elég nehéz bekerülni. Persze ez sok mindentől függ. Én is idén felvételiztem a Kisképzőbe, de én már hétfőn túl lettem rajta. :)

Az iskola honlapján láthatsz felvételire készített rajzokat ( [link]


Nekem a portré elég rosszul sikerült, sajnos egy elég extrém kinézetű lányt kaptam.

A kreatív feladat is gondot okozott, mire megértettem, már csak nagyon kevés idő maradt. Viszont a többi egész jó lett.


Én jártam előkészítőre, szerintem megérte. Így feltudtam mérni, hogy mások kb. hogyan rajzolnak, és sokat lehetett fejlődni is. Természetesen az iskola hangulatából is kaphattunk így egy kis ízelítőt.


Lehet,hogy későn írok.... de sok sikert! :-)

2014. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta! Jobban ment mint gondoltam, bár így sem voltam túl jó a többiekhez képest... :SS
2014. febr. 27. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem baj, azért hátha sikerült!

Majd írj, hogy felvettek-e! :)

2014. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:))
2014. febr. 28. 09:18
 5/13 anonim válasza:

Sziasztok!


Én jövőre mennék felvételizni. És ha megkérlek titeket mesélnétek ennek az egész rajzi fordulónak a menetéről? :)


Előre is köszi! Szép estét nektek!:)

2014. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én szívesen mesélek... :D

11 óra 30 perc körül kezdődött az egész (de én már 10 előtt ott voltam), és nekünk kb. 4-ig tartott.

Először egy 10 perces kreatív feladatot oldottunk meg. Nekem az volt a feladat, hogy ki kellett választani több szó közül egyet, és más értelemben lerajzolni (pl. olvasólámpa, anyacsavar, stb.)

Utána jött a portré. Igen... mint már írtam, nem egészen készültem fel ilyen extrém kinézetű lány lerajzolására. Mondjuk raszta hajat sem lett volna könnyű lerajzolni :D.

Ezek után jött a 20 perces kreatív. Két fadarab szerűség volt lerakva. Ilyen bútor-tartozék szerűség. Le kellett rajzolni úgy, mintha szét lenne szedve. Aztán pedig ki kellett egészíteni (pl. egy székké, asztallá, fiókká, stb.) Mire megértettem a feladatot, maradt kb. 10 percem. De a teremben elég sok gyereknek gondot okozott a feladat, azt láttam. :P

Ezután jött a csendélet.Az volt az első, ami úgy sikerült, ahogy terveztem. Az utolsó feladat pedig az asztalka rajzolása volt, rajta egy vödörrel. Az a szokásosnál jobbra sikerült, eddig még egy normális asztalkát sem sikerült megrajzolnom.


És így ért véget a nap. Elég kényelmetlen a rajzbak, szerencsére már sikerült megszoknom előkészítőn.

Ajánlom neked is, hogy mindenképpen járj előkészítőre. Én is rengeteget fejlődtem ott.

Ha idén nem vesznek fel, én jövőre is megpróbálom. :D

2014. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Köszi!:)


Még annyit az egészről, az előkészítővel kapcsolatosan.


Mennyibe kerül egy hónap?:)

És sokat számít? mert mindenképp megyek csak gondolom megkérdezem.

2014. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, az árakra nem teljesen emlékszem. 10 alkalom 30 ezer forint körül van (?) De ez nem biztos.


Nekem sokat számított. De ebben az is benne volt, hogy előtte szinte egyáltalán nem rajzoltam, csak rajzórákon néha-néha. Így a változás... óriási. :)

2014. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Köszi!:)


Igen, még itt a nyár és én is csak szakkörön rajzolgatok. Nemsokára megyek egy rajztanfolyamra a nyár háromnegyedét rajztanárnál fogom tölteni, és ennek tetejébe az előkészítő :) nagyon remélem hogy ez majd célegyenesbe rak.:) Kis kori

álmom a rajz :)

2014. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem vettek fel
2014. ápr. 14. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!