Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van egy emelt érettségi...

Ha már van egy emelt érettségim, attól még letehetem a közép szintűt?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, és fel is vettek egyetemre, de nem tetszik. Váltani szeretnék, viszont arra a szakra sokkal több pont kell, de az angol emeltet nem fogadják el. Így viszont sokkal kevesebb pontom van, mint amennyi egy közép angollal lehetne.

Illetve van arra lehetőség, hogy egy másik tárgyból a középszintűt újra letegyem, hogy kijavítsam?

Sajnos gimiben lusta voltam, és akkor még nem tudatosult bennem, mit is szeretnék valójában.


2014. febr. 25. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha fizetsz érte
2014. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Akárhány tárgyból mehetsz újra, csak időben kell

jelentkezned vizsgára meg be kell fizetned a tizenötezret

2014. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolók tévednek. Nekem idén kellett leadnom a jelentkezési lapot, és a tanáraink a lelkünkre kötötték, hogy jól gondoljuk meg, hogy melyik szinten akarunk érettségizni, mivel azután már csak ugyanazon a szinten próbálkozhatunk újra - és te jelen esetben újra akarsz próbálkozni ugye. Emelt angollal már csak ott próbálkozhatsz, de egy korábban is középszinten letett tárgyból ismét tehetsz középszintűt, persze.
2014. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

De nem úgy volt (van), hogy akinek már van érettségije,

az utána mehet újra bármely tárgyból bármilyen szinten, csak fizetnie kell érte?

2014. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki volt középszintű érettségin valamiből és utána emeltezni szeretne még az mehet, de fordítva nem?
2014. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. válaszoló! Ez csak arra vonatkozik, amíg még iskolába jársz. Érettségi bizonyítvánnyal a kezedben annyit és olyan szinten érettségizel, amennyit csak akarsz. De valóban fizetős. Legközelebb az őszire mehetsz, szeptember elejéig kell jelentkezni.
2014. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont úgy van, ahogy a hatos mondja. Két héttel késted le a tavaszi érettségire való jelentkezést.
2014. febr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!