Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tanulni ahhoz, hogy...

Mit kell tanulni ahhoz, hogy nyelvtanár legyek?

Figyelt kérdés
Németet és angolt tanulok, némettel szeretnék komolyabban foglalkozni. Arra gondoltam, mi lenne ha tanítanám, iskolában, emellett kiegészítésként magántanárként is. De milyen egyetemet/főiskolát kell végezzek? Pontosan hol lehet tanulni? És hogy keres egy középiskolai nyelvtanár?

2014. febr. 25. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A keresetet nem tudom, de egyetem tudsz tanárnak tanulni. Jelenleg a tanárképzés osztatlan képzésben zajlik. Ha te középiskolában szeretnél tanulni, akkor az 5+1 éves képzés.

A felvi.hu-n pedig a szakkeresőnél beírod, hogy angol vagy német és beállítod, hogy osztatlan képzés. Ekkor kijönnek, hogy milyen pérositással és hol tanulható.

2014. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Főiskolán is lehet tanárnak tanulni

Pl. Juhász Gyula Tanárképző Fk /Szegedi Egyetem

2014. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tanárképző is van, de ha odamész, akkor nem taníthatsz középiskolában vagy felső osztályokban, csak általános suliban alsóban, ha jól tudom. (De lehet, hogy nem így van, én ezt hallottam, lehet, hogy rosszul.)
2014. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mármint a sima főiskolai szakképzésre gondoltam.


Viszont ha egyetemre mész, akkor itt is,ott is taníthatsz, Te döntöd el (meg nyilván az, hogy hol van üresedés és hova vesznek fel).

(#3 voltam)

2014. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Jaj, ne menj tanárnak! A legrosszabb szakma és kevés pénzért. Máshol dolgozz és magántanárként éld ki a tanítási vágyadat.Hallgass rám: egy 29 éve tanító nyelvtanár
2014. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!