Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit javasolnátok nekem? Mi...

Ti mit javasolnátok nekem? Mi lehetnék minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok. Az igazi erősségem a földrajz a történelem és a magyar, ezeket szinte "játszva" hosszú időre (magolás nélkül) is könnyen tanulom. Nyelvek is mennek, bár nyelvzseninek nem tartanám magam. Biológia, kémia mennek, érdekelnek is de nem tudom hogy matek nélkül, orvosin kívül mit lehetne vele kezdeni (utóbbival az a bajom hogy ott inkább a munkámnak kellene élnem mint azt szeretném) Ami viszont gyengém, az a matek. Ha értem a lényeget, sokszor akkor is elfigyelmetlenkedek valamit. Kreatív vagyok, jó a kézügyességem, az állóképességem és van akaraterőm. Viszont nehezen koncentrálok sokáig olyasmire ami egyébként nem érdekel. Szeretnék sokat utazni, vagy elég időből és pénzből vagy munkából, az idegen kultúrák, tájak és élővilág nagyon érdekel. A környezetvédelmet is fontosnak tarom, az élővilág kiskorom óta foglalkoztat.

2014. febr. 26. 20:41
 1/3 A kérdező kommentje:
És még egy: Mások problémáival szívesen foglalkozok.
2014. febr. 26. 20:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha én most lennék 18 éves, akkor biztos, hogy angol-németet tanulnék (ha megy, ha nem! mert ha emberi fizetést akarsz, akkor min 2 idegen nyelv c1 szinten)


Illetve biztos, hogy valamilyen mérnöki szakra mennék.Ö Nem mindenhol kell a matek.) Engem pl. nagyon érdekelnek a megújuló energia források, de az legközelebb azt hiszem alapszakon csak Bécsben van (angol nyelven).


De én azt is nagyon ajánlom, hogy gondolkozz el a nyugati egyetemeken. Egyáltalán nem lehetetlen megoldani a kint tanulást minimális tökéből is akár.


Sok gazdász szak is van, ahol annyira nem kemény a matek.


Egy a lényeg,tanulj sokak hibájából és csak olyan helyre jelentkezz, ami piacképes és nem valami büfészak!

2014. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, hogy mi szeretnél lenni nem muszáj egyből fejest ugrani az egyetem világába. Csinálhatsz egy OKJ-s szakmát 24 éves korig vagy dolgozhatsz is. Akkor legalább megtapasztalod, hogy mire is van szükség és mi az,a mi érdekel. Akkor már tudsz célirányosan tanulni. Jobb, mintha a fizetett féléveid elpazarlod valamire, ami nem is érdekel vagy útközben ébredsz rá, hogy abból bizony befőtt nem lesz.
2014. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!