Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet válasszak?...

Milyen egyetemet válasszak? Egyáltalán nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Erdélyben élek,most tizenegyedikes vagyok.A biológia a kedvenc tantárgyam,azt nagyon szeretem,a kémiát nem igazán szeretem,vagyis megoldom a feladatokat,de nem igazán értem meg őket,vagyis sablonszerűen oldom,de nem látok bele a dolgokba.Jó jegyeim vannak belőle,mert szorgalmas vagyok és gyakorlok sokat.A fizikát nem szeretem,nem is igazán értem,az elmélet segít mindig,csak azokat a feladatokat tudom megoldani,amelyekhez hasonlót már oldottunk,nincsenek ötleteim..

Orvosira nem szeretnék menni,mert nagyon félek a kórházakban és nem lennék képes rá,viszont nagyon tetszik a dolog elméletileg,imádok olvasni bármilyen biológiával kapcsolatos dolgot.Biológus szakról azt olvastam,hogy nem igazán lehet vele elhelyezkedni..

Gyógyszerészetin gondolkodtam,ott nagyon nehéz a kémia,élelmiszermérnökin is,ott viszont a matek és a fizika nehéz. Egyszerűen nem tudok dönteni.. :(


2014. márc. 3. 20:38
 1/4 anonim válasza:
Esetleg nem akarsz állatokkal foglalkozni? Mezőgazdasággal például?
2014. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Még a pszichológia érdekel nagyon,de azzal is nehéz elhelyezkedni. Nem tudom tényleg..
2014. márc. 3. 21:02
 3/4 ivcs ***** válasza:
egyik ismerősöm génkutatónak tanult, és ma már a NASA-nál dolgozik
2014. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Gyógyszerészetin gondolkodtam,ott nagyon nehéz a kémia,élelmiszermérnökin is,ott viszont a matek és a fizika nehéz"


Hadd segítsek, elárulok egy titkot. Nincs olyan szak, amit könnyű elvégezni és utána könnyű elhelyezkedni és sokat lehet keresni. Ezek a dolgok egyszerűen kizárják egymást, mert ami könnyű, azt sokan csinálják, amit sokan csinálnak, azt nem fogják megfizetni, hiszen bőven találnak másikat.


Szóval ne ez alapján dönts. Mind nehéz lesz, de mindet meg lehet csinálni. El tudod végezni a gyógyszerészetit is, az élelmiszermérnökit is, de akár az orvosit is.

2014. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!