Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldi egyetemeken is van...

Külföldi egyetemeken is van magyar szak, lehet magyarul tanulni, mint ahogyan nálunk is van pl szlavisztika, és azon belül szlovák, vagy romanisztika és azon belül francia szakirány?

Figyelt kérdés
Nem csak a szomszédos országokra lennék kíváncsi.
2009. ápr. 29. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában a groningeni egyetemen van magyar szak.
2009. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Párizsban az Inalcón és Szentpéterváron is van magyar szak, de azt mondják, a legjobb a Helsinki Egyetem magyar tanszéke.
2009. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondta az utolsó. a helsinki egyetem magyar szakja a legszínvonalasabb (nem véletlenül).
2009. ápr. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

És ott magyar szakon mit tanulnak az emberek? És magyarul tanulnak? Magyarország történetét, meg ilyeneket? Nem furcsa egy kicsit hogy magyar akar magyar szakra menni? :) hiszen elvileg a saját nemzete múltját mindenkinek illik tudni... nekem legalábbis újat nem tudnának mondani ott szerintem... meg milyen már, magyar emberként magyar szakot végezni, abban nincs semmi pláne szerintem...

Bocsi kérdező nem téged degradállak le, ne érts félre csak ez most olyan furcsa nekem, írjátok már meg nekem mi az értelme ennek :)

2009. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer magyar egyetemen van mondjukl szlovák vagy holland szak, miért ne lehetne máshol meg magyar? Mi ebben a furcsa???


Egy nyelvi szakon nem csak a nyelvet tanulják, hanem filológiát, melynek a nyelv is része.


Egy dolog egy nyelvet anyanyelvként beszélni, más dolog az illető nyelvből filológusnak lenni. Egy átlag anyanyelvi beszélő nem is szokta ismerni saját nyelvét tudományos igényességgel. Az anyanyelvi beszélők sokszor vad mítoszokban, tévhitekben hisznek: pl. "miénk a világ legnezehezebb, legszebb, legkifejezőbb nyelve", stb., minden országban nagyon sokan komolyan ezt hiszik saját nyelvükről, viszont egy filológus szakember meg tudja, hogy ez butaság.

2009. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy rakás ember végez magyar szakot magyarként egyébként. Mind ahogy nagyon sokan végeznek francia szakot is franciáként.
2009. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
67%-os: nem azt furcsálltam hogy van magyar szak, hanem azt hogy magyar járna magyar szakra.
2009. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem furcsa, hogy francia jár francia szakra, orosz meg orosz szakra?
2009. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az antwerpeni egyetemen is van magyar szak.
2009. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem magyarok is járnak magyar szakra.
2009. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!