Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A matek vagy a fizika emelt...

A matek vagy a fizika emelt szintű érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés

2014. márc. 13. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ, voltál faktos valamelyikből?
2014. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez főleg attól függ, hogy melyiket tudod jobban.
2014. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Fazekas spec mat-ra jártam és fizika órán mindig üveges szemmel néztem "most megint mi történt". Aztán egyetemen minden helyre került -- szerény véleményem szerint a középiskolai fizika (analízis nélkül) teljesen érthetetlen.
2014. márc. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még csak 10.-es vagyok, ez alapján (is) szeretnék faktot választani. Építész szeretnék lenni, ehhez hasznosabb lenne a fizika. Fizikából nem vagyok 5-ös, de szerintem ez nem amiatt van, hogy hülye vagyok hozzá, egyszerüen csak nem érdekelt eddig. Szóval nem tudom eldönteni, melyik legyen, mert nem akarom, hogy a végén derüljön ki, hogy nem vagyok képes rá.
2014. márc. 17. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Fakultációra vedd fel mind a kettőt, mert szükséged lesz rájuk. Ha nem az érettségin, akkor a tanulmányaidban. Sokkal könnyebb lesz elkezdeni az egyetemet matek-fizika fakt után.

Az érettségin meg ráérsz még agyalni két évet.

2014. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bár én "csak" építős vagyok, de azért látom, hogy miket tanulnak az építészek is. Ha emeltet akarsz, inkább a matek. Az rengeteg segítséget nyújthat, arról nem is beszélve, hogy mindenhol buktató tárgy a matek.

Hiába kell a fizika építészhez is, de a középben tanult fizika nagy része felesleges lesz neked. Az emelt meg totálisan nem kell oda szerintem. A faktot viszont vedd fel, mert segíteni azért sokat segíthet.

2014. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!