Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan szak, ahol kémia emelt...

Olyan szak, ahol kémia emelt kötelező és mellé mondjuk biosz?

Figyelt kérdés
Gyógyszerészetire akartam menni, de ott is az első biosz. Nekem valami olyan szak kellene, ami mondjuk 70% kémia 30% biosz, esetleg fizika vagy matek. :)

2014. febr. 15. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

A gyógyszerészetin első a kémia, már ha az egyetemi oktatást nézzük, az, hogy az érettségin mit kérnek, az más kérdés.

Esetleg gondolkozz a vegyészen (TTK kémia).

2014. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Mehetsz sima kémiára is, onnan pedig majd szakosodsz később olyanra, ami téged jobban érdekel.

Sajnos nem megfelelő a diákok tájékoztatása a lehetőségekről, így sokan rögtön az elején valami speciális helyre mennének, pedig nem kell túlbonyolítani ezt.

2014. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet benne bátran matek, akkor biomérnök legyen, bár nem kötelező a kémia emelt.


Vagy választasz egy sima kémia tárgyú alapszakot, bár nem sok biosz lesz ott.


De így gondolkozva talán lehetnél bioanalitikus, hiszen ott van biosz is, de jócskán van kémia is, bár az arányokat nem tudom teljesen garantálni, de szerintem ez egy jó választás lenne.

2014. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért azt megkérdezném, hogy két teljesen értelmes segítőkész válasz miért lett lepontozva?
2014. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még átgondolom ezt rendesen :)

A gondom csak az, hogy bioszt nem szeretem annyira mint a kémiát és bármilyen vonzó szakra rákeresek az első vagy a biosz vagy matek és a második a kémia.

2014. febr. 15. 23:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerésznek tanulok. Attól, hogy biosz a kötelező emelt természetesen kémia van túlsúlyban. De ha hiszed, ha nem, én is úgy jöttem ide, hogy nagyon kémiás vagyok, de az egyetemi kémia nekem más, mint a középiskolai. Így a biológia és a növénytan lettek a kedvenceim. Bár a biofizika sem rossz:) Szóval gytk-t nyugodtan jelöld. Nem csalódsz. Azt mondanám a tárgyak 50%-a kémia, a maradék biológia, fizika keverve ill. ezek határterületei.
2014. febr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást :-) Azt hiszem maradok is ennél :)
2014. febr. 16. 09:56
 8/8 A kérdező kommentje:
De attól függetlenül még várom a válaszokat.. a lehetőségeket :-)
2014. febr. 16. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!