Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért rosszak a jegyeim ha...

Miért rosszak a jegyeim ha rengeteget tanulok?

Figyelt kérdés
Pár hónapja elkezdtek lefelé irányulni a jegyeim. Tök jó tanuló voltam 4.5 ös átlaggal de most elkezdett lefelé menni. Én próbáltam magamban mondogatni hogy ötöst hozok de nem segített. Méghozzá ez úgy történt hogy ugyan annyit tanulok. Légyszi segítsetek mert elég magamalatt vagyok. Köszi előre is.

2014. márc. 17. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden tantárgyból? Lehet az a baj, hogy csak magolsz. Ha magolsz, akkor az előbb-utóbb elfelejtődik.
2014. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a tanulásra adnak jegyet, hanem a dolgozatra, közvetetten a tanulás minőségére. Valószínűleg (már) nem jó az a módszer, amivel eddig tanultál. Attól pedig, hogy mormolod magadban, hogy 5-öst viszel haza, a papírra vetett dolgok nem fognak mágikus módon megváltozni.


Értelmezve tanulj! Mindig keresd az ok-okozati összefüggéseket, logika azokban mindig van, nem nehéz megtalálni. Írd le saját szavaiddal a megtanultakat, úgy fog a legkönnyebben megmaradni benned.

2014. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogyha le is írom a tanulás után mit tanultam nem tudom megállapítani hogy az jó e és minden benne van e. A tanulási módszeremmel szerintem azért nincs baj mert eddig is így tanultam és akkor még ment.
2014. márc. 17. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megállapítani, hogy jó-e, és elég-e amit tudsz, mégcsak hozzávetőlegesen sem, akkor rosszul tanulsz. Nem érted az anyagot. Próbáld megérteni, az általad leírtak annak a tünetei, hogy elolvasod, és memorizálod, de nem érted meg amit tanultál, ezért fel sem tűnik a hiányosság.
2014. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nyugi lesz az még rosszabb is.
2014. máj. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!