Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tehetnék? Rengeteget...

Mit tehetnék? Rengeteget tanulok és állandóan elrontok mindent.

Figyelt kérdés

Orvosira készülök, biosz és kémia faktra járok. Nagyon sokat szoktam tanulni, eddig kitűnő is voltam, de idén valahogy rendszeresen elrontom a dolgozataimat. Persze nem nagyon, de a 3-as 4-es nagyon rossza hhoz képest amennyit tanulok és amennyi időt rászánok. Ma is a dolgozatban a rándulás és a ficam fogalmát összekevertem, nem is értem miért... Szóval nem tudom mit tegyek. Az egyik osztálytársam, aki szintén orvosira készül mindig sokkal jobb dolgozatokat ír nálam... Mit tehetnék szerintetek?

Egy 16 éves lány


2010. dec. 3. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet rossz a tanulási módszered. Be szoktad magolni a dolgokat vagy megpróbálod összekapcsolni a dolgokat magadban, vagy hogy szoktad csinálni?

Vagy ha főleg ilyen hibáid vannak lehet h csak annyi a gond h túlságosan izgulsz, kapkodsz és emiatt rontod el.

Te mit érzel hol lehet a baj?

2010. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

pihenni, kikapcsolódni is kéne néha... sport, egészséges kaja (nem lájt kóla!) is segíthet.

Ha más baj is van, akkor orvossal konzultálj (pl. vérszegénység is lehet a háttérben)

Ja és ne hasonlítgasd magad az osztálytársnődhöz, mert nem attól leszel értékes, ha jobb vagy nála, hanem attól, hogyha kihozod magadból a maximumot.

2010. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szerintem az a baj, hogy már szinte sose pihenek, ha nem tanulok akkor éppen rohanok edzésre vagy zeneiskolába..:) mindenből szeretnék nagyon jó lenni...
2010. dec. 4. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezzel sajnos én is így vagyok. De én folyton valami baromságot írok bele, pedig tudom az anyagot. Megesik, hogy egy teljesen nem odavaló szót is beleírok, hiába visszaolvasom akkor sem tűnik fel a hiba.:S Már nagyon unom:(
2010. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hello

Én is így voltam ezzel.

Én is orvisira készülök, és sokszor megesett velem, hogy összekevertem pár dolgot, sőt még rosszabb ! :D

A lényeg:

Nem szabad folyamatosan tanulni, és keveset aludni, mert az agy az álom során "ujraél" olyan dolgokat, amik történtek, és ilyenkor "táplálódik be" az a sok információ amit megtanultál. Persze, hogy ha figyeltél, nemcsak olvasgattad.

Utánna az étkezés, ami nagyon fontos, hiszen anélkül nem tud elég vér jutni a fejedbe, Nem tudsz megfelelően koncentrálni.

3. Testmozgás( írtad az edzéseket, meg zenesulit.) Jó, kell meg minden, de ha Nagyon szeretnél orvosira menni, akkor Ne vidd túlzásba ezeket, mert kimerülsz és NEM tudsz megfelelően tanulni. Itt dönthetsz, hogy most igazán mit akarsz elérni: Orvos lenni, zenész, vagy még edző(vagy mi? )

Ja és persze: A dolgozatok előtti idegességek leküzdésére csak TE tudod a választ. Én speciel dolgozatok előtt pár perccel Mindig behunytam a szemem és nyugtatgattam magam, hogy Tudom a leckét, nem fogok rontani, stbstb

És csatlakozom az előttem szólókhoz: Ne hasonlítsd magad máshoz.Fő, hogy jól érezd magad, és tudd , hogy te megtettél mindent ami tőled telhető volt, és következőkor még ennél is többet fogsz majd kihozni magadból és így tovább és így tovább ....

2010. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat:)
2010. dec. 17. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!