Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségit 25 évesen? Hogyan,...

Érettségit 25 évesen? Hogyan, hol, nappalin nem lehet?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, hogy kell jelentkeznem és hol? Pénzbe kerül nekem? Mennyi idő? Segítsetek, én semmit nem tudok erről.
2009. dec. 15. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
miért,hol voltál eddig?ugy tudom ha még nemérettségiztél akkor nem kerül pénzbe.ha már nem jársz gimibe akkor szerintem megválaszthatod az iskolát,de erre fel kell ám készülni!az lenne a legjobb ha irnál egy emailt az oktatási minisztériumnak. httpp://www.om.hu
2009. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Általános 8. osztály után nem tanultam tovább hanem dolgozni mentem. Egy okj-s szakmai tanfolyamot végeztem el csak azóta. De érettségi nélkül már esélyem sincs munkára ezért mindenképp kéne.
2009. dec. 15. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
De lehet nappalin, de nem ajánlom, valószínűleg a többieknek is kellemetlen lenne, hogy ennyi idősen te ott vagy. Estit javaslom neked, 2 év alatt elvégezheted.
2009. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 23 éves évfolyamtársam elsőben, szóval tuti csinálhatod nappalin is. :)

Azóta nem tudom, hogy mi lett vele, itt van-e még a suliban (most vagyok 12.-es), mert se akkor, se most nem foglalkoztunk vele különösebben, persze elsőre kicsit furcsa volt, hogy 10 évvel idősebb. Szerintem ha bevállalod, nincs akadálya, de biztos furcsa lesz, mert a 14 évesek nem úgy gondolkoznak, viselkednek, mint te... lehet, hogy nem bírnád elviselni, sokszor én sem bírtam/bírom a saját osztálytársaimat, de ha te bírod idegekkel, hajrá. :)

2009. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beírod a keresőbe, hogy felnőttek gimnáziuma vagy felnőttek iskolája és kiad egy csomó találatot, keresel a lakóhelyednek megfelelőt. Feltételezem, hogy ingyen van, ha még az első diploma is elvileg ingyen van. Ezek délután és este szoktak lenni. A minisztérium egyébként okm.gov.hu, Oktatási és Kulturális.
2009. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne menj nappalira, menjél esti gimibe, egy héten 2szer vagy 3 szor van. a megszokott 4 év helyett, leteheted 3 vagy 2 év alatt is, de fizetős, (nem úgy van ahogy mások mondják)

olyat tudok,hogy 35.000 ft /év,(ebben benne van az érettségi díja is) és ez nagyon jó összeg. Mert hallottam már 70.000-ről is/fél év. Talán van ahol ingyenes, de az 4 év.

2009. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Persze,hogy ingyenes az első diploma, ha végig 5-ös voltál. Amúgy az is fizetős. Szóval nem kell a duma:)
2009. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor az esti fizetős csak vagy minden fizetős? Erről sehol nem találtam semmit még. Havi 28ezerből nehezen tudnám fizetni.
2009. dec. 16. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy írd be a keresőbe. Én találomra ráböktem egy szegedi iskolára, ott az esti tagozat ingyenes, meg egy győrire, ott meg a nappali. Keresni kell, ott, ahol neked jó. A honlapon rajta van a tandíj, vagy az, hogy ingyenes, ha nem találod, akkor meg felhívod őket.

8.35

2009. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!