Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen mit kezdjek el...

30 évesen mit kezdjek el inkább? Újraérettségi / fősuli vagy OKJs képzések?

Figyelt kérdés
30 éves leszek lassan, 10 évet ledolgoztam "műszerészként", de nem igazán látom már a perspektívát ebben az egészben. Már rég váltanom kellett volna, próbálkoztam is munka mellett más területen pl. gyógymasszőri - de az is vakvágánynak bizonyult. Gyerekkorom óta érdekelt az informatika, csak sajnos a suliban elrontottam a dolgokat, elég gázosan sikerült az érettségim... Érdemes lenne újraérettségiznem emelt szinten info és matekból vagy szerintetek csináljak meg helyette OKJ-s képzéseket? Nem tudom mivel indulok jobb esélyekkel ha lesz egy BSC diplomám vagy az OKJ képzésekkel? Tisztában vagyok vele hogy az OKJ keveset tanítanak, mert diverz nagyon az egész IT szakma, csak tanácstalan vagyok hogy érdemes-e ebbe még belefognom?

2014. márc. 21. 13:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, érdekel a rendszerfelügyelet, IT biztonság, ilyesmik...
2014. márc. 21. 13:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes, nem vagy elkésve. Mellé tanulj nyelvet.
2014. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
megéri ha van benned akarat és kitartás akkor a főiskola, informatikába van jövő, de akk olyat kell választani ami téleg érdekel. De vannak okj képzések amelyekkel van esély az elhelyezkedésre. Én gépgyártás technológiai technikusnak tanulok jövőre akarok menni CAD CAM informatikus képzésre úgy érzem hogy ez érdekel, keresett is, de hát majd elválik hogy mi lesz.
2014. márc. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!