Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan van lehetőségem erre? ...

Hogyan van lehetőségem erre? többi lent

Figyelt kérdés

Egy ideje érdekel... a rendőrségi munka. Jelenleg általános gimnáziumban vagyok, és nem tanultam Belügyi Rendészeti Ismereteket. Kérdésem igen sokrétű lenne:


1, Miként van lehetőségem leérettségizni Belügyi Rendészeti Ismeretekből úgy, hogy azt nem tanultam középiskolai keretek között?


2, Amennyiben sikeres érettségi vizsgát teszek (bárhogyan is) ebből a tantárgyból, úgy tényleg jelentkezhetek a Rendőrségre, és a legalacsonyabb, őrmesteri rendfokozatban kezdek, ha teljesítem az pályaalkalmassági vizsgákat?


3, Ha nem így lenne, ahogy azt a kettes pontban írtam, hogy kell tennem? Jelentkeznem kell pl. az Adyligeti Rendészeti Szakközépiskolába, további két tanévre?


4, Kérlek benneteket, írjátok meg nekem, hogy miként történik a rendőrségre való jelentkezés menete, milyen fizikai, pszichológiai, és egészségügyi követelményei vannak annak, hogy felvételt nyerhessek oda.


Válaszotokat előre is köszönöm.



2014. márc. 25. 00:57
 1/1 anonim ***** válasza:
[link] - ezek az adyligeti követelményei, részletesen le van írva. Nem feltétlenül kell érettségizned Belügyi Rendészeti Ismeretekből. Nézd meg a képzéseket, attól függ, hogy mennyi időt kell ott lenned. Egyébként NKE-n is vannak szakok, azokat felvi.hu-n tudod megnézni, a követelményeket is. Ha egyetemen tanulsz, tiszt lehetsz.
2014. márc. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!