Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék borász lenni,...

Baahh kérdése:

Szeretnék borász lenni, láttam hogy az Eszterházy Károly Főiskolán (Eger) van ilyen lehetőség, de csak felsőoktatásban. Milyen alapképzést érdemes választani, ahhoz hogy én borász legyek? Illetve szerintetek érdemes lenne annak tanulni?

Figyelt kérdés
Mivel nem igazán jöttem rá a weboldalon, hogy mi hogy merre, ha valaki tudna nekem segíteni, azt nagyon megköszönném.

2014. márc. 29. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ezt csak úgy érdemes, ha komoly családi múlt áll mögötted ilyen téren, mert enélkül ez halott ügy, hiszen így honnan lesz majd földed, gyakorlótereped, esetleg később saját borod? Meg ehhez kell egyfajta mentalitás, ami egy ilyen életközegben ivódik bele az emberbe kisgyerek kora óta. Meg az igazat megvallva, ez nem az a szakma, amit beülsz az egyetemre, és megtanulsz. Az én családom ezzel foglalkozik, és egyikük sem tanulta, mindenkinek volt más polgári hivatása úgymond.
2014. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem az a célod, hogy saját borospincéd legyen, akkor borászatokban, feldolgozó üzemekben tudsz elhelyezkedni, mondjuk szerintem kellemesebb saját pincében saját bort termelni, mint egy üzemben minőséget ellenőrizni.

Viszont erre tényleg csak úgy van esély, ha a családban vagy az ismerősök között van olyan aki ezzel foglalkozik, vagy van hozzá kezdőtőkéd.

2014. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán az a célom hogy üzemekbe dolgozzak, viszont érdekel a dolog, és nagyon szeretnék ezzel foglalkozni,persze nem úgy gondoltam hogy egyből belecsapok mint valami hülye gyerek, hanem valahogy szépen felépíteni a dolgot, más szakokkal, képzettségekkel abban az esetben ha mégsem lenne szerencsés a helyzet. Egyet értek abban hogy kell valaki a családban, nálam is megvan (bár haragos a helyzet családi okok miatt), viszont én úgy gondolom hogy minden családban egyszer mindenki elkezdte valahol, valakinek meg kellett kezdeni a dolgot ahhoz hogy a többi folytatni tudja :)
2014. márc. 30. 22:21
 4/5 A kérdező kommentje:
... és köszönöm a válaszokat, sokat számít! :)
2014. márc. 30. 22:22
 5/5 attillaa006 válasza:
Engem is elkezdett érdekelni ez a hivatás. Tény, hogy elég tőkeigényes, de azért mert nem voltak borászok a felmenőid az nem kizáró ok. Természetesen ők óriási előnyben vannak, minden téren. Csak rajtad múlik.
2014. márc. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!