Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyi lesz a...

Szerintetek mennyi lesz a ponthatár az NKE-KTK közigazgatás-szervező szakán 2014-ben?

Figyelt kérdés
Oda jelentkeztem 1. helyen, és ugye 250 főt (max.) vesznek fel államira a felvi szerint, viszont a közigazgatás-szervező magába foglalja a sima (régi) igazgatásszervezőt ill. a mindig magas pontszámú nemzetközi igazgatás szakot, tehát pl. a tavalyinál tuti magasabb lesz a ponthatár. Szerintetek? 420 pontom van. Esélyes, hogy bekerülök? :/
2014. ápr. 1. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

420 ponttal azért nem aggódnék, bár nem lehet előre megjósolni a ponthatárokat. Ez igaz, hogy magába foglalja az igazgatásszervezőt és a nemzetközi igazgatás szakot, tulajdonképpen a kettő összevonásából jött össze. Ami azért fontos, hogy a nemzetközi igazgatás mindig is kis létszámú volt (tavaly 25) ezért volt oda ilyen magas a ponthatár. Az igazgatásszervező közszolgálati ösztöndíjas keretszáma 120 körül mozgott, tehát nem kell hozzá erős matek, hogy kiszámoljuk, hogy nő a keretszám, tehát elképzelhető, hogy a pontok csökkennek/nem emelkednek jelentősen. Emellett szól a másik érv is: eddig úgy nézett ki, hogy nemzetközi igazgatásra vitt valaki egy magas százalékú emelt angolt plusz jó töri/magyart. Ez itt nem fordulhat elő (és úgy gondolom, hogy ez azokat védi, akik a "régi" igazgatásszervezőre készültek), mert csak a magyar és a töri a felvételi tantárgy, a nyelvek nem. Összességében egy szó mint száz: 420 ponttal szerintem már bent vagy.


Csak egy kérdést engedj meg kérlek... Honnan tudod, hogy hány pontod van? Van érvényes érettségi-eredményed már töriből és magyarból?

2014. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, már megvan az érettségim, tavaly is jelentkeztem de nem vettek fel, addig megcsináltam a nyelvvizsgát, tehát így már tudom, hogy hány pontom van!

Amúgy a neved hasonlít az egyik itt tanító tanárra, Dr. Buskó Tiborra :D

2014. ápr. 2. 20:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm aki itt tanul, átküldött egy ilyen tanárlista szerűséget, és egyből az jutott eszembe:D
2014. ápr. 2. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, értem, az más. :D Nekem is tanul ott ismerősöm, állítólag 3 idegen nyelven is beszél a Doktor Úr, elég kemény! :D A másik tanár, akit megelőzött a hírneve az esetemben az "A BALLA". :D KTK-s berkekben már csak így nevezik, dr. Balla Zoltán a teljes neve az Úrnak. :D
2014. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, Balláról én is hallottam, de állítólag csak 1 tantárgyat tanít. :) :D (hál'isten)
2014. ápr. 3. 13:25
 6/9 anonim válasza:
és 410-416 ponttal szerintetek mennyi esélyem van ugyanezen a szakon?
2014. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát, nemsokára kiderül, remélem nem lesznek olyan magasak a ponthatárok:/
2014. jún. 26. 17:04
 8/9 anonim válasza:
Balla kb. 2-t tanít :P és valóban mindenki szereti :D
2014. júl. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
380. hát , azért örülök h bekerültem, de nem számítottam ilyen alacsony ponthatárra :)
2014. júl. 29. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!