Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jog, Igazgatásszervező,...

Jog, Igazgatásszervező, Társadalmi tanulmányok szakok közül melyikre érdemes menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Jogi szak; Mindenki azt mondja túl nehéz, de mivel nehezebb ez a szak mondjuk az igazgatásszervezői vagy társadalmi tanulmányok szaknál? Mindegyik egyetem, mindenhol sok az elvárás, nem?

Miért mondják sokan oly negatívan, hogy 5 év után még tanulni kell, stb. stb.? 5 év után, ha elmegyek dolgozni, először nem biztos, hogy kóser melóhelyem lesz, de ha azt az 1-2 év tapasztalatot megszerzem, utána szabad a pálya, miért kéne 5 évnél többet tanulni?

A levelező megéri jogon akkor is, ha mellette nem dolgoznék?


Igazgatásszervező; ez a szak csak az alapokat adja meg, tehát ezután szakosodni kell? Jogra is lehet? Ha elvégzem az igazgatásszervezőt, és ha jogra szeretnék menni tovább, akkor a jogon hány évet kell még eltöltenem? Ez jó szak?


Társadalmi tanulmányok; erről hallottam a legtöbb rosszat, kamuszak, büfészak, nem lehet elhelyezkedni vele... de mégis érdekel, mivel egyik ismerősöm ide jár, és teljesen más a véleménye. Ő azt mondja, hogy ezen a szakon mindenből tanulnak kicsit, jogból is, nagyon tetszik neki. És állítólag el lehet helyezkedni vele önkormányzatnál, akár belügyminisztériumnál is. Ez mennyiben igaz? Van itt olyan, aki elvégezte ezt a szakot, és talált munkát? Az milyen melóra számítson és milyen fizetésre?


Ezen a 3 szakon gondolkozom már régóta. Tettem már fel kérdést szintén ezzel kapcsolatban, valamelyest segített, de sok dologban mégis elbizonytalanítottak a vélemények. Bevallom a pszichológia áll hozzám a legközelebb, ha nem kéne olyan sok pont a bekerüléshez, és ha nem kórházban, oviban, suliban, magánemberként dolgoznék, akkor érdekelne nagyon. De olyat is olvastam, hogy 5 év az egyetemen ott se elég...


Teljesen elveszi az ember kedvét az, hogy nem tudja hol, merre tapogatózzon, mindegyik út egy vakvágány lehet. Most úgyis egy csomó párt kampányol azzal, hogy ingyenessé tenné a felsőoktatást, vagy több állami helyet biztosítana, de azért nem lenne rossz legalább az, ha a felére lecsökkenne a tandíj, szerintem mindenki jól járna, és akkor nem kéne azon agyalni, hogy hova dobja az ember a pénzét. Ígérgetni milyen kreatívan lehet, és milyen jó ötletek születnek mindig, csak sajnos a mostani helyzetet tekintve is teljesen egyértelmű, hogy nem teljesítettek egy ígéretet sem Magyarország vezetői, a következő 4 év is ilyen silány lesz? A program is luxus már a pártoknak.


Szóval :D Hova a legtanácsosabb jelentkezni a 3 szak közül?



2014. ápr. 2. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:

jogász

hidd el, igazgatásszervezőn, sőt még a munkaügyön is csak jogszabályokat tanulunk, rengeteg egyforma óra, én már bánom, h nem jogásznak jelentkeztem. Ugyanazk a tanárok, tananyag, követelés. És itt a mesterszak is. Ugyanúgy 5 év, és tök nehéz. DE meg lehet csinálni, tehát a jogász ajánlom.

Szakosodsz, de mondjuk ne büntetőre, mert abban sokan vannak. Többet keresel, és jobban el tudsz helyezkedni.

2014. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!