Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kezdjek el szolfézsra járni,...

Kezdjek el szolfézsra járni, és gitárra?

Figyelt kérdés
14 éves, lány vagyok. Eddig nem jártam szolfézsra, és nem is tanultam játszani hangszeren. Most viszont valamennyivel több időm van, és szeretnék belekezdeni. Nem "gáz"/késő ennyi idősen elkezdeni?

2014. ápr. 2. 21:29
 1/4 anonim válasza:
Nem.
2014. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egyáltalán nem gáz. Én is majdnem annyi vagyok mint te, és sosincs késő elkezdeni. :) A szolfézst viszont nem ajánlanám, mert anélkül is jól meglehet tanulni egyszerűbben. Én külön tanárhoz járok, és ő is azt mondta hogy fölösleges a szolfézs, ő megtanít mindent. Szóval én a tanárt ajánlom :)
2014. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
46%

Nem az, de ha lehetséges a szolfézst kerüld ki. Nekem van alapfokú vizsgám, de semmit sem ér, és heti másfél órát szenvedtem érte 4 évig, de nem érte meg, a vizsga előtt minden kérdésre megmondták a választ.

De gitározz, az nagyon menő! :))

2014. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
hát, 4-es: nem akarok magamért beszédet mondani, de szolfézs tanár vagyok és bizony, ha semmit nem tud valaki szolfézsból akkor hiába mondják neki, hogy C után fogjon egy kvinttel feljebb, vagy szólaltasson meg egy domináns szeptimet, vagy d-n csak egy dúrhármas akkord van a kottában - akkor nemigen fogja tudni, hogy mi a jó eget gügyögnek neki...
2014. ápr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!