Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szak középszintü érettségivel?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem a bejutás nem igényel emelt szintű érettségit, viszont rengeteg embertől hallom, hogy szinte "lehetetlen".

Sokáig nem tanultam matekot, stabilan fél éve viszont ötös vagyok és szeretem. Ha ötösre érettségizem középszinten 90% körül van esélyem bentmaradni? Érdekel a szakma, én nem az lennék, aki elkocsmázza az órákat.



2014. ápr. 4. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bejutni nyilvánvalóan nem művészet. Viszont eléggé kemény a matek, és arra rá kell gyúrni. Nem muszáj emelt szintűzni szerintem, de kell egy olyan tudás, amellyel azért nem jönnél zavarba emelt szinten.
2014. ápr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tavaly felvételiztem ide, szóval csak az első 2 félévről tudok nyilatkozni..

Első félévben három matekos tárgy van: matematikai alapozás, lineáris algebra és diszkrét matematika.

Namármost a matalap elsőször középsulis matekos anyagok átismétlése, utána kicsit bonyolódik. Erre épül második félévben az analízis 1, amiben még tobább bonyolódik. Tehát matalap elején kell hasonló anyag mint érettségin.

A linalg vektorok, mátrixok, meg ezzel kapcsolatos dolgok, de a vektorok pl teljesen máshogy mint középsuliban, ehhez semmi köze az érettségis anyagnak.

A dimat komplex számok, oszthatóság, halmazok, kombinatorika. Utóbbi két témát középsulis tanárom imádta, jól megtanultuk, így itt a félév második felében nyugodtan játszhattam gyakorlaton, így is tudtam.


Mindhárom tárgyra igaz hogy csak olyat kérnek számon amit meg is tanítanak, úgyhogy szerintem nem követelmény emelt és/vagy ötös matekérettségi, inkább logikus gondolkodás meg szorgalom kell.


Ja, és MINDEN létező tárgyból vannak rendszeresen korrepetálások, pl. hetente 1-2 órások, illetve zh meg vizsga előtt egész naposak amikor a teljes anyagot végigvesszük. Ez hatalmas segítség, mert első félévben nem te választod meg a tanáraidat, és van aki gyorsan halad meg nem olyan érthetően magyaráz, de szerencsére nagyon sok segítőkész felsőbbéves van, de általában a gyakorlatvezetők is tartanak konzultációkat főleg zh előtt, amikor összeül a csoport és átveszik mégegyszer azokat a dolgokat amiket valaki nem ért.

2014. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!