Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem emelt szintű...

Történelem emelt szintű érettségihez tudnátok könyveket, jegyzeteket, internetes anyagokat ajánlani?

Figyelt kérdés
2014 őszén szeretném letenni, NEM előrehozottan, mivel már egyetemista vagyok, ez szintemelő lenne töriből, megvan rá az okom, hogy miért.

2014. ápr. 7. 21:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Csak mert szerintem a Száray könyv aligha lesz elég emeltre... és nem 50-60% a cél, nagyon jól akarom megírni.
2014. ápr. 7. 22:49
 2/3 anonim ***** válasza:
[link] ez a tavaszi, nem tudom, hogy ősszel jelenik-e meg belőle új, írásbelire pedig nekem ezeket a könyveket ajánlották, szerintem az első nem kell az érettségihez(6 kötetes amúgy): [link]
2014. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezt tudom ajánlani, kellően részletes: [link]


Az őszi érettségi tematikája megegyezik a tavasziéval, nem csinálnak újat hozzá.


A Herber-Martos-stb. sorozat valóban eléggé közkézen forog, lustább történelem szakosok is simán nekiugornak belőle egy-egy vizsgának. Viszont a tartalma egy emelt érettségi felé van belőve, tehát ha nem lesz sok időd a saját vizsgák mellett, akkor célszerűbb egy érettségi követelményekre épülő anyag.

2014. ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!