Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még mindig nem tudtam eldönten...

Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy ELTE vagy PE. Mi alapján tudnék választani?

Figyelt kérdés

Mindkét egyetemen kémia szakot jelöltem és 100 helyről 100 féle infót kaptam mindkét egyetemről. Az ELTE mellett érvelők a nagy múltat a nagy értékű diplomát és a kitűnő oktatást emelték ki, viszont hallottam olyat is, hogy ott tömegképzés folyik, nem foglalkoznak a tanárok a diákokkal és szó nélkül kivágnak egy elrontott vizsga után.


A Pannon Egyetem melletti érvek pedig általában a magas ösztöndíjak a (szintén) kitűnő oktatásról a különböző cégekkel ápolt jó kapcsolatokról és a kis csoportos foglalkozásokról szóltak.Viszont az ide szükség 300 alatti pont nem tűnik olyannak ami egy elit képzést takarna és félek hogy ha ide járnék akkor egyetem után vegyészként nem tudnék elhelyezkedni, vagy legalábbis hátrányt szenvednék egy ELTE-s diplomával szemben


Mi a megoldás?:S



2014. ápr. 9. 23:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

#9 Amikor vásárolsz valamit (mondjuk telefont) és tudatosan szeretnél dönteni, akkor szerinted melyik vezet az optimumhoz: a gyártó reklámanyagait nézni (jelen esetben ez ekvivalens a honlappal és nyílt nappal), vagy a hosszú távú felhasználókkal beszélni, akiknek már van pár év tapasztalatuk?


#10 nem válaszoltam az értelmetlen kérdésedre, mert nincs energiám esszét valami besavanyodott pistikének, aki személyes támadásként éli meg ha leszólják az iskoláját. Veled ellentétben nekem nem barátaim vannak 1-2 egyetemen, hanem eltöltöttem legalább egy tucat európai egyetemen (London Imperial, TU Berlin, TU Madrid, KTH Stockholm, PTU Timisoara, Uni Warwick, TU Kiev, stb stb) hosszabb-rövidebb időt tanulással, kutatással vagy valami projekttel, és volt részem több egyetemi és EUs oktatási bizottság munkájában is részt venni a BMEs éveim alatt. Nyilván a te szubjektív sértődött véleményed sokkal mérvadóbb ennél, és a Pannon Egyetemmel együtt száguldotok a világhírnév felé, a kutatás és ipari kapcsolatok élvonalában :) Nem tudom mit vársz tőlem, egyébként, nyilván most is mondasz pár burkolt sértést meg pár közhelyet, és nekem nem lesz kedvem reagálni. Szóval ha csak erre telik, akkor nyugodtan zárhatjuk a témát.

2014. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na most már befejezhetnéd, mert rohadtul senki nem kíváncsi rád, meg az okoskodásodra! FOGD FEL! NEKEM SEGÍTETT! Azért javasoltam!!!

Szóval, "kedves" Akvyr, legyél szíves, és menjél máshova kötekedni!

Ui: Hülye példákkal meg hagyjál, köszi ;)

2014. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 C2H5OH ***** válasza:

Nocsak, hirtelen mindenki neves kutató lett széleskörű európai kapcsolatokkal.


Az mondjuk szomorú, ha prof létedre ekkora arcot is növesztettél, a phd mellé (még) nem kötelező szerintem. Biztos nehéz lehet mindenféle gőg és kisebbségi komplexus vezette fröcsögés-röfögés keveréke helyett normális válaszokat adni, mint egy (elég erősen, kétszer áthúzott, dőlt betűvel: állítólagos) tanult értelmiségi, aki elvileg kutat és oktat is.


Mondanám, hogy szégyelld magad, mert egyszer te is voltál ilyen cipőben, de mára már annyira elszálltál, hogy képtelen vagy félretenni a keserves éveid doktoranduszként, visszavenni 2-3 fokot azannyiratipikusbéemésseggfájásból és érdemben nyújtani valami hasznos, építő jellegű dolgot.


Nem tudom milyen kutató is vagy te, de nem ejtenék elefántkönnyeket ha párszor úgy erőteljesen ráfröccsenne a fejedre egy kis karboránsav.

2014. jún. 28. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

A Pannon Egyetemről semmit se tudok mondani, őszintén meg se jelöltem meg semmi, ezért csak az ELTÉ-ről írok kicsit.

Én most vagyok elsőéves, (vagyis most konkrtan a félévnél tartok) és egyáltalán nem tűnt fel ez a ,,tömegképzés'' téma. Legalábbis én nem várom el az előadótól hogyha van 130ember előadáson, akkor mindenkinek tudja a nevét, viszont a különböző gyakorlatokon, laboron és egyéb ilyen helyeken azért felismernek a tanárok, és lehet velük bármikor beszélni, tanácsot kérni (persze az előadóktól is).

Az első félévet simán át lehetett eddig vészelni(mondjuk még csak 2/5 vizsgám van kész), tanulni is csak laborokra kellett, meg megcsinálni a jegyzőkönyveket, de a zhk amiket írtunk igazából ha van egy kis eszed, meg emelt matekos tudásod, átnézegeted előtte levő napon a dolgokat, akkor meg lehet írni.

Ezek a szórótantárgyak meg... hát a kritérium elég sz*patás mivel rá vannak izgulva arra, hogy ,,különleges'' gondolkodásfejlesztő dolgokat kérdezzenek aminél sok esetbe fingod sincs h mit kéne írni, de azon is át fognak engedni, csak kicsit tanulgatni kell rá.

A kémia alapjai, azzal meg úgy voltam, hogy ha valaki nem tud logaritmust meg exponenciális egyentlőtlenségeket számolni... hát az nem biztos, hogy erre az egyetemre való.

(a kritériumtárgy meg a kémia alapjai 2 kedves tárgy, ami ha nincs meg nem mehetsz vizsgázni a fő tantárgyakból)

Mindent összevetve amúgy jófejek szerintem az emberek, a mentorok nagyon segítőkészek, rohadt sok jegyzetet megkapsz majd, meg infót minden tantárgyra, és ha kell még órákat is tartanak. Én csak javasolni tudom ezt az egyetemet neked.

Persze újra megjegyzem a Pannon Egyetemről én semmi se tudok, szóval leszólni se fogom meg ajnározni se. Én az ELTÉ-re meg a BME-re adtam be a jelentkezést és inkább az ELTE mellett döntöttem, mert úgy gondoltam inkább a kutatás felé szeretnék elindulni (amit a BME-n is lehet, de itt inkább elméletibb az oktatás).

Remélem adtam valami támpontot, még ha kicsit össze-vissza is lett ez a komment.

2014. dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó konkrétan ugyanoda járunk éppen :D
2014. dec. 24. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!