Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség töri (A-N-Á)...

Mi a különbség töri (A-N-Á) szakok között különböző felsőoktatási intézményekben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bár nekem még van időm kitalálni, hogy hova szeretnék annak idején jelentkezni, nézegettem a képzésekhez tartozó ponthatárokat, konkrétan a történelem érdekelne, de egyes iskolákban két ugyanolyan szak között elég nagy különbségek vannak (pl. ELTE - EKF).

Ez miért van? Népszerűbb, erősebb a magasabb ponthatáros intézmény, jobb képzést ad, nehezebb ugyanazt megcsinálni, mint a vidéki főiskolán, vagy mi a helyzet ezekkel a ponthatáros dolgokkal?


2014. ápr. 10. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A ponthatárokat az határozza meg, milyen pontokkal felvézeliznek az emberek, és abból mennyit vesznek fel. Tehát jó eséllyel népszerűbb szakon magasabb a ponthatár, de ezt nem önkényesen határozzák meg, hanem egy algoritmus segítségével.

Gondolom, sejtheted, hogy a népszerűség nem feltétlenól van összhangban a színvonallal. A népszerűséget ugyanis befolyásolja az ELTE esetében, hogy a fővárosban van, általában elismert stb. Nem zárja ki, de nem is feltételezi, hogy jobb képzést adna vagy nehezebb volna a szak ott.


Egyébként mi a célod ezzel a szakkal?

2014. ápr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az EKF az fősuli, nem egyetem
2014. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!