Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a Nemzetközi...

Mi a különbség a Nemzetközi Kapcsolatok és a Nemzetközi Tanulmányok szak között?

Figyelt kérdés
Corvinus egyetemben gondolkodom. Vagy nincs is különbség?
2009. dec. 20. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bolognai rendszer bevezetése óta (2006) már nem indul nemzetközi kapcsolatok szak. Ez a szak a régi rendszerben volt, még bologna előtt. Az utódja a nemzetközi tanulmányok. Ha láttál a Corvinus honlapján nemzetközi kapcsolatokról infőkat, az már nem a felvételizőkre vonatkozik, hanem a kifutó évfolyamokra. Ugyanis, akik 2005-ben (utolsó évfolyam, ami elindult) kezdték a nk-i kapcsolatokat 2010 júniusban fognak végezni.
2009. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát ez csalódás, mert a Nemzetközi Tanulmányokról inkább csak rosszat hallottam :S
2009. dec. 21. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen tudom. Ez így van. A nk-i kapcsolatok szakon sokkal több gazdasági tárgy volt, amiket későbbiekben nagyon jól lehet hasznosítani akár továbbtanulásnál,akár munkahelyen. Ráadásul az nk-i kapcsolatok diplomán rajta van, h közgazdasági szakcsoportba tartozik, ami a későbbiekben nem egy hátrány, míg a nemzetközi tanulm. a társadalomtud-i szakcsoportba sorolják, mivel alig van vmi gazdasági tárgyuk (nk-i kapcsolatosok közgázból és gazd-i matekból szigorlatoztak is, ugyanúgy, mint a közgáz szakosak+ jó pár gazdasági tárgyuk volt). A bolognai rendszer miatt a nemzetközi tanulmányokból rengeteg minden kimaradt, ami korábban az nk-sok tanultak. Szerintem, ha nagyon nemzetközis vonalon akarsz maradni, akkor nemzetközi gazdálkodás inkább, mert közgazdász végzettséget ad és jobban tudsz vele helyezkedni, sokkal több a lehetőség.
2009. dec. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még meglátom.
2009. dec. 21. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!