Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha megbukok egy nem érettségiz...

Ha megbukok egy nem érettségizős tantárgyból attól még bekerülhetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha megbuktam egy olyan tantárgyból, amiből nem érettségizek(de a pótvizsgát biztos megcsinálom!), attól még felvehetnek az egyetemre és mehetek szeptembertől, ha teljesítem a pótvizsgát?

2014. ápr. 14. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak ha teljesíted a pótvizsgát, mert máskülönben nincs meg a tizenkettedik osztályod, úgy meg bajos lenne egyetemre men ni.
2014. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. De ha teljesítem, attól még kezdhetek ott szeptemberben?
2014. ápr. 14. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem, mivel nem érettségizhetsz.


Ilyen esetben az összes tantárgyadból előrehozottra változtatják az érettségit, azaz leteheted a vizsgát, de csak törzslapkivonatot kapsz róla. Amikor megvan a javítóvizsga, jelentkezel az őszi érettségire, ahova már csak a bizonyítványért kell elmenned, viszont azt csak novemberben kapod meg.

Úgyhogy ne bukj meg.

2014. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Mégis milyen tanár az aki megbuktat 12.-ben nem érettségi tárgyból?? Ez elég durva.

(Érettségi tárgy, mivel te érettségizel, nem a tantárgy :D )

2014. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem milyen tanár, hanem milyen diák. Nem a tanár dolga, hogy ajándék kettest adjon valakinek csak azért, mert 12-ikes.
2014. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szukits123 válasza:
0%
lehet kulonelbirálásra jelentkezni egyetemtol fuggo még ugyis ha nincs meg pl az egyik érettségid ,de csak ha az az érettségitárgy nem kell az egyetemre
2014. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt milyen jogszabállyal tudod alátámasztani?
2014. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kedves szukits123!

Azért nem hinném, hogy bármely egyetemnél nagy sikert aratna, ha olyasvalaki akar jelentkezni oda, akinek nincs egy egy tárgyból az érettségije mert ugye bukott valamiből. Lehet csak én gondolkodok így, hogy de aki megbukik az ne akarjon már egyetemre menni. Mások 4-5-ösökkel sem kerülnek be a magas ponthatár miatt, nem hogy majd egy "különeljárásival" felvesznek olyasvalakit aki még az érettségijét sem kapta kézhez mert bukott. Ez azért nevetséges:D

Szóval kedves kérdező! Ne bukj meg!

2014. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem arat sikert. ezért kérdeztem, milyen jogszabállyal véli alátámasztani ezt a sületlenséget. Ugyanis vagy van valakinek érettségi bizonyítványa, vagy nincs. Akinek nincs, azt felsőoktatási intézménybe nem lehet felvenni. Pont.
2014. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, kedves utolsó! Szerintem is! :)
2014. ápr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!