Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hallott már valaki ilyenről?

Zolush kérdése:

Hallott már valaki ilyenről?

Figyelt kérdés
Pl. Leérettségizem bioszból, elmegyek egészségügy fősulira, ápoló és betegellátó szakra, azt elvégzem, majd beadok egy jelentkezést az orvosira azzal a diplomával amit a betegellátó szakon kaptam. Felvennének, vagy mindenképpen kötelező az emelt szintű biológia kémia/fizika?

2014. ápr. 14. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hatalmas hülyeség lenne ezt tenned, ha valóban el szeretnéd végezni az orvosi egyetemet. Ugyanis elpocsékolnád az összes állami félévedet, ergo fizetheted a 6 éves egyetemet, félévente legalább 800 000 Ft-ot. Természetesen semmit nem számítana a szak, amit elvégeznél, ugyanúgy kell a két emelt érettségi és a normális felvételi eljárás keretében kerülhetnél csak be. A két emelt érettségit csak azok kerülhetik ki, akik GYTK-ról szeretnének orvosira felvételizni, illetve fordítva. Ilyenkor a diplomájuk minősítése alapján számítják a pontjaikat a rite-ért jár a legkevesebb, 480 pont duplázással.
2014. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, csak annyit fűznék hozzá, hogy a GYTK-sok sem kerülhetik ki az emelt szintű érettségit, ugyanis a GYTK-ra csak emelt szintű biosszal és kémiával lehet bejutni.
2014. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, így van, ahogy az előttem válaszoló írja. Amit én írtam az csak azokra vonatkozik, akik a két emeltes rendszer előtt kerültek be orvosira, vagy gyógyszerészetire.
2014. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!