Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirígy túlműködéstől...

Pajzsmirígy túlműködéstől lehet? Írjon aki hallott már ilyenről?

Figyelt kérdés
Napközbeni és éjszakai köhögés rohamok ùgy hogy megfàzva nincs az illető.. Màr pàrszor az is előfordult, hogy alvasbòl felébred és fuldokol, nem kap lavegőt aztàn pedig köhögni kezd.. Gyakran előfordul a félre nyelés is, de àlltalàban inkàbb innivalòt vagy levest nyel félre.. Ha bàrki bàrmit tudna ezzel kapcsolatban ìrja le nyugodtan! Előre is köszönöm!
2014. jan. 9. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggés, más okozza. Tüdőszűrésre kellene mennie, illetve tüdőgyógyászhoz. A köhögés lehet az allergiától, asztmától, de akár tüdőráktól is. A félrenyelés is gyanús tünet, ha eddig nem volt semmi gondja.
2014. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát ha meg van duzzadva a pajzsirigyed, akkor elképzelhetőnek tűnik, de mindenképp menj el vele a házidokihoz, nem normális hogy fulldokolsz!!!!

Nekem olyan volt egyébként, hogy a nyelvgyök volt megduzzadva, mertbe volt mindenem gyulladva, és amiatt kaptam nagyon nehezen levegeőt, bár azért fulladni nem fulladtam, csak nagyonnagyon kellemetlen volt..

2014. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Anyuròl van szò. Van màs baja is...szédül,fogyott 15 kilòt, levan gyengülve teljesen, meg van neki ez a köhögése meg nyakfàjása is. plussz a vàltozò korban is van..A nyakàt màr nézték, a csigolyài meg vannak kopva, de ezzel se tùlzottan foglalkoznak az orvosok..Volt màr kòrhàzban csinàltak sok vizsgàlatot de nem derült ki semmi..Vérvétele

n is volt mondjuk màr nem most és külön pajzsmirìgy vizsgàlatot sem csinàltak neki... Most tovàbb küldték egy màsik korhàzba de oda csak jövőhéten feküdhet be..Rossz ez a várakozàs meg ez a tehetetlenség...

2014. jan. 9. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy strúmája van Anyukádnak, ami befelé nő. Ez okozza a köhögést.
2014. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A felkelést apnoe is okozhatja. A félrenyelés és a köhögés korral is járhat a felső garat, a lágy szájpadlás és a nyelvcsap nem funkcionál már megfelelően (korral veszíthetnek rugalmasságukon). Nekem a mamám így él és néha köhög ha félre nyel és nagyon erőteljesen képes horkolni (eléri a 90-95 dB is ha az orrán nem vesz levegőt). Apnoéban szenved, néha kihagy 4-5 másodpercre a légzése és olyankor azt hiszem, hogy nem lélegzik többé. 70 év körüli és egészen 40 éves kora körül alakult ki nála elmondása szerint.
2014. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!