Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az új kiadású...

Szerintetek az új kiadású Száray könyvekből (Forrásközpontú történelem sorozat), plusz töri atlaszból fel lehet készülni az emelt szintű érettségire? Ha igen, kb mennyire alaposan?

Figyelt kérdés
Azt, hogy mennyire alaposan, azért kérdezem, hogyha ebből a 4 könyvből megtanulom a leckéket + elolvasom, értelmezem, átgondolom a mellékelt forrásokat, ábrákat és használok hozzá atlaszt, az emelt szinten mire elég? (Tudom, hogy tőlem is függ, de önmagában ez a könyv sac/kb mire elég emelt szinten? Csak mert nekem elég jó eredményre lenne szükségem.)

2014. ápr. 15. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a Száray egy kalap... Főleg a negyedikes anyag nem ér semmit. Nyilván fel lehet készülni, mindenképpen hasznosak a források, képek, mert ezek az érettségin is előfordulhatnak, de nem tartom elégnek. Ha a tanárod nem mondja el a plusz infókat, akkor keresned kell másik könyvet. Első, második, harmadikban mi megkaptuk a plusz infókat külön, mert annyira nem volt vészes az eltérés, sőt pl. a második Száray kötet igen jó, de mi a negyedik kötet mellé kivettük Dupcsik Csaba Történelem IV. című könyvét, ami sokkal több tudásanyagot tartalmazott. Ezt mindenképpen ajánlom neked, sokkal részletesebb, pontosabb.

Én tavaly érettségiztem emelten, 96%-os lett.

2014. ápr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Digitálisan megvan a 6 kötetes Herber sorozat is. AMúgy már nem vagyok gimnazista. Törifaktos voltam, csak már nincsenek meg az órai jegyzeteim.. csak a könyveimet találtam meg :/ :(
2014. ápr. 16. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha van időd átnézni a Herber-sorozatot, az jó. Viszont annak az anyaga jóval több egy emelt érettséginél, a bátrabbak akár egy szigorlatot is meg tudnak kockáztatni vele.


Szerintem a Száray+atlasz kellően jó kombináció írásbelire, a szóbeli néhány témakörénél esetleg nehéz lehet összeszedni belőle a tételeket. Pl. az életrajzok, 1990 utáni témákhoz (EU) érdemes máshonnan is készülni.

2014. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez az egy bajom van a Herberrel amúgy: 1990-ig van. Az utána következő éveket miből, hogyan??
2014. ápr. 16. 11:59
 5/8 A kérdező kommentje:
A mennyiség nem gáz... Van időm tanulni, nem idén tavasszal akarom letenni, meg nem is ősszel. Minőségi munkához (mert valahol egy vizsga is az) idő kell.
2014. ápr. 16. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:

#3

Sajnos 1990 utánra nehéz jó teljes áttekintést találni. Ha van időd olvasni, akkor Európához Tony Judt: A háború után. Európa története 1945 óta.


Alapnak itt van ez is: [link]

2014. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(Herber egy zseni! :) )
2014. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Herber-féle könyv annyira király, hogy nem egyszer még egyetemen is hasznát vettem! :) Vizsgák előtti áttekintéshez tökéletes, bár azt nem kockáztatnám meg, hogy csak abból tanulok. :)
2015. márc. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!