10-es gimnazista vagyok, továbbtanulni az ELTE-TTK, környezettan szakán szeretnék, de nem tanultam/tanulok szakmai előkészítő tárgyat. Nagy hátrány? Önerőből megvalósítható a környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek érettségit?

Figyelt kérdés
Milyen szakirodalmat használjak? Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2014. ápr. 16. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Egyáltalán nem hátrány, inkább a természettudományos tárgyakra (kémia!) fókuszálj, ha már fel szeretnél készülni. Egyébként az elte környezettan tipikusan zsákutca-képzés, szinte semmire nem fut ki, és az elhelyezkedés vele elég kérdéses, szakmailag és hasznosságában sehol nincs egy környezetmérnöki képzéshez, pedig még az is elég "határeset" szak. Persze ha okos, szorgos vagy, és bele teszel apait-anyait, és kutatsz és külföldre jársz továbbfejlődni, akkor bármilyen szak működőképes, de ha már ennyi energiát beleölsz, akkor eleve elmehetnél értelmes képzésre is.
2014. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kémia, biológia, vegyészmérnök, biomérnök, energetikai mérnök - ilyen szakokat nézegess inkább.

Nagyon fontos, hogy legyen iránya a szaknak, amire mész, nomeg tudd, mivel foglalkozik! Ha egyetem előtt se tudod, egyetem alatt még kevésbé fogod - kiábrándulsz -, és a mi leszel ha nagy leszel kérdésre gáz az a válasz, hogy nem tudod, fogalmad sincs, mire jó a szakod.

A másik, amit megfigyeltem, hogy általában amit büfészakoznak, az büfészak is.

Sok szak töltelékszak, hogy legyen kiket tanítani az oktatóknak, legyen elég hallgatójuk. Ez után kapják a támogatást is. Azt - jelenleg/még - senki se ellenőrzi elég hatékonyan, hogy az adott képzésen megfelelő-e az oktatás színvonala, az oktatók értenek-e ahhoz, amit tanítanak, a hallgatók tudnak-e kutatni, odamehetnek-e plusz kérdésekkel, normális színvonalúak-e a jegyzetek.



Még csak alapképzéses vagyok, mégis már most elég sok negatívumot tapasztaltam!! Amit leírtam, zömmel saját bőrömön tapasztalt dolgok.

2014. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A földrajz érettségi nem jó (elég)?
2016. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg a biosz (érettségi)
2016. szept. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!