Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nem kimondottan kémia/biol...

Aki nem kimondottan kémia/biológia szakra jár középiskolában, mekkora hátrányból indul - mennyi esélye van orvosira bekerülni az általános óraszám + fakt/előkészítő mellett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az emberi tényező is sokat számít, de nem vagyok benne biztos, hogy fel tudom venni a versenyt azokkal, akik eleve erre specializálódva készültek 4-5 évig. Csak én reagálom túl, vagy így már eleve minimális eséllyel indulok?

2014. febr. 24. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a szorgalom, és az otthoni tanulás, ismétlés többet számít mindennél. Igaz, hogy jó, ha van egy tanár, aki elmagyarázza a dolgokat, főleg kémiából, de nem hiszem, hogy a kémia-biológia szak lenne a dolog kulcsa.
2014. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom az érettségi előkészítőket, ott elég alaposan átismétlik az érettségik anyagát. Én jártam anno előkészítőre egy másik reálos tárgyból és 1 év alatt a középszintűre felkészültem 0-ról, emeltre talán több idő kell, de ez ember függő.
2014. febr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyetemen olyan nagy hátrány nem ér, ha nem szakosodott osztályba jártál. Sőt, pont az ellenkezőjét látom, ugyanis aki szakosodott már középiskolában, hajlamos magát elbízni, és az "ó ezt már sokszor hallottam" hozzáállás sok bukást szült :)


Az érettségitől ne félj annyira,viszont általános elv, hogy ha az érettségik nem mennek legalább erős négyesre, nincs sok esélyed az egyetemen.

2014. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kémiából is és biológiából is jártam előkészítőre, mert nem tanultuk ezeket a tárgyakat rendesen gimnáziumban. Egy év alatt majdnem a nullaról sikerült felhoznom magam, de persze a gimis tanárok is támogatóak voltak, hozzájuk is bármikor fordulhatzam kérdéssel. Felvettek elsőre, bár nekem még csak egy emeltet kellett csinálnom. Egy év elég rá szerintem, de intenzív tanulást igényel a dolog.
2014. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!