Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment képzést a BGF-n vagy a BME-n érdemesebb végezni, melyik a jobb?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 22. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
BGF
2014. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És Corvinus vagy BGF ?: D
2014. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Főiskola vs Egyetem?
2014. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

annyira unalmasak ezek a főiskola vs egyetem hozzászólások

igen, a BFG-nek nincs benne a nevében hogy egyetem, de mivel bolognai rendszer van, ez nem is lényeg.


itthon BGF-es diplomát is ugyanúgy szeretik (!), mint egy corvinusosat...sőt


de ha külföldi munkában gondolkozol, akk Corvinust javasolnám.

2014. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy BGF...sokkal keményebb mint a BME GTK


BME GTK-n alig van pár hasznos tárgy, és azok is ahhoz képest elég sok kreditet érnek.

BGFen vért izzadsz a félévi 30 kreditért, míg ott simán 40 kreditet felvesz valaki olyan tárgyakból mint pl reklámszociológia... no komment .


BME GTK-n 6. félévben van egy 10 kredites tárgy "projektfeladat"

a BGF-en gazdmenen a legtöbb kredit az 5 kredit, és azok tényleg kemények. még pénzügy számvitelen is csak 6 kredit a legtöbb, a pénzügyi-számvitel 1 ér annyit (csak összehasonlításépp)


BME GTK-n a matek sokkal keményebb, (feleslegesen, hiszen gazdálkodási szakokon szerintem még a BGF-en is túl nagy a követelmény matekból)

de a BME-s tanárok nyilván ebben jók...azért mégiscsak a műszaki képzésben jeleskedik


BME GTK-nál sztem a Corvinus is jobb, hiába szólják le mostanában...

2014. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Corvinus az mind a kettőnél jobb volt mindig is, akárhogy vergődik gyk-n a sok saját suliját védő egyén. De csak kérdezz meg egy nagyobb tanácsadói cégnél(consulting firm, egy ilyen diplomával az egyik legnagyobb presztízs ilyen munkahelyen dolgozni) dolgozó embert, hogy corvinusosokkal van teli a hely vagy bgf-esekkel(akad az utóbbiból is biztos, de nem annyi).
2014. máj. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy az oktatás színvonala ugyan olyan, de A BCE-n sokkal több a lehetőség, most pl. van ösztöndíj EFFAS vizsgára, Amerikai MBA-ra teljesen ingyen, nagyobb a kapcsolathálózata a sulinak, meg sulin belül is jobb kapcsolatokat tudsz kiépíteni mert sok befolyásos ember gyereke jár oda :D nagyjából ezért jobb a BCE
2014. máj. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pl a big4-nál előnyben részesítik a BGF-eseket

Corvinusra akkor menj, ha külföldre szeretnél menni később.

2014. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, majd eldől!
2014. jún. 13. 10:23
 10/10 anonim ***** válasza:
big4 nél maximum a könyvelői munkáknál szeretik a bgf-et, de a pénzügy&számviteleseket nem a gazd. menedzsmentet, mert a bgf arra megy rá, hogy jó könyvelőket képezzen, erre szokták mondani, hogy gyakorlatorientált......
2014. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!