Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két egyetem (vagy egy egyeteme...

Két egyetem (vagy egy egyetemen 2 szak) egyszerre?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? MEnnyire teljesíthető? És így a 12 államilag finanszírozott évből mennyi megy el? Például ha mindkét szak 6 féléves, akkor már el is ment a 12 vagy az csak 6-nak számít?

Nagyon köszi:)


2014. ápr. 23. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Hatnak számít, de csak akkor, ha egyszerre fejezed be a kettőt.
2014. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

És azt halasztásokkal lehet kivitelezni, vagy hogyan működik ez?

2014. ápr. 23. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem,rossz választ kaptál a kérdésedre.

A Nemzeti felsőoktatási tv hatályba lépéséig (2011-ig) volt egy szabály a párhuzamos képzésekkel kapcsolatban. Azaz ha valaki ez első egyetemi szak megkezdése után legkésőbb a 3. szemeszterben párhuzamosan megkezdett egy másik szakot akkor egyesével fogytak a félévei és nem duplán. Természetesen ha mindkét szakon állami finanszírozottként tanult,mert a kérdés csak ebben az esetben értelmezhető.

Na ez 2011-től megszűnt, ha két szakra jársz egyszerre és mindkettőre állami támogatottan akkor kettesével fogynak a féléveid. A kérdésedben ha két 6 féléves szakot végzel egyszerre akkor igen elfogy a 12 maximális támogatható féléved.

Mennyire teljesíthető? Attól függ milyen szakok. Egy könnyebb "büfésebb" szak és egy komoly szak igen teljesíthető..de egyik legyen nappali a másik levelező..vagy mindkettő levelező...sok tényezőtől függ a dolog hogy össze tudod e hangolni a két szak követelményeit..általánosságban nehéz róla pontos véleményt adni.

Ja, egyszerre csak egy szakot tudsz kezdeni..vagyis felvételt nyerni...a következő szakra csak a következő felvételi eljárással tudsz bekerülni..(a pótfelvételi nem külön eljárás..tehát olyan nincs hogy februárban beadtad a kérelmed X szakra, és felvettek..és augusztusban meg jelentkezel Y szakra és felvettek...eleve pótfelvételin nem is lehet jelentkezni csak annak akit nem vettek fel sehova rendes eljárásban, vagy rendes eljárás folyamán nem jelentkezett sehova de augusztusra meggondolta magát és jelentkezik)

Tehát a két szakod között lesz 1 év eltolódás...

(én két szakot végeztem csúszás és halasztás nélkül..illetve a 2. szakon most májusban fogok államvizsgázni..első szakon idén januárban államvizsgáztam...szóval megoldható de nagy odafigyeléssel)

2014. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen !
2014. ápr. 23. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!