Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik jobb?! 2es-nek lenni...

Melyik jobb?! 2es-nek lenni és átbkdácsolni az egész évet egy nagyon erős suliban vagy 4-5 ösnek lenni egy gyengébben?

Figyelt kérdés
az erős iskola rengeteg lehetőséget kínál...érettségi 2nyelven ! felsőfokú angol..rengeteg külföldi leetőség+ingyenes idegenvezetői tanfolyam,de viszont nagyonnagyonnagyon nehéz(de viszont ebben a szakmában a legeslegjobb)...ezt érdemesebb folytatni,vagy helyemben átmennétek egy sima szakközépbe és 4-5 ös tanulók lennétek?eddig volt egy nyelvi előkészítős évem,folyékonyan beszélek angolul,szakmai nyelven is,de viszont a többi tantárgyból rémesen állok,és most kerültem választás elé,kérlek segítsetek,vagy akár adjatok tanácsokat!NAGYON szépen köszönöm!!:) 16/l

2014. ápr. 24. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ; ha csak az ott kapott szakmával szeretnél elhelyezkedni, akkor maradj ott. Ha főiskolára akarsz menni, akkor a jegyek miatt inkább válts.
2014. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
idegenvezető szeretnék lenni:) ,amit így egyből megkapnék,de megéri ez azt h itt szenvedek és 2eseket viszek haza?! egyébként még az okj-s idegenvezetői vizsga után mennék főslira...,vagyis,ez lenne a tervem:)
2014. ápr. 24. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Teher alatt nő a pálma! Mit számít mi van a középiskolai bizonyítványban, maradj, harcolj. Elsőkézből beszélek: én Fazekas spec mat.ra jártam és az olyan kemény volt mint semmi azóta (pedig én már negyven vagyok) viszont egy életre elkísér amit tanultam.
2014. ápr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak nem a Xantusról van szó??? :D Az én fiam is ide jár,hasonló dilemmákkal küzdünk...Én vinném máshova,ő maradna..
2014. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, rohadtul mindegy, hogy milyen jegyeid vannak középsuliban, égészen addig amíg nem buksz meg, hála a duplázós felvételi rendszernek. Nekem 3,9 volt erős (top 20) gimiben a legjobb átlagom. Az érettségit röhögve raktam le kitűnőre, és elsőre felvettek az orvosira. Itt a legjobb átlagom 4,5 volt eddig.

Ami probléma lehet, az csupán annyi, hogy egy ilyen iskola, és a nem kevés kudarcélmény nagyon meg tudja határozni az ember életét. Tehát én a helyedben azt mérlegelném, hogy mennyire érzem magam jól a jelenlegi sulimban, és megéri e az iskola a sok stresszt és szenvedést (esetemben nem érte meg, így utólag).

A jegyek miatt, pedig ne aggódj, csak ne bukj meg. :-D

2014. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem,nem a xantus:) de olyan kaliberű,csak állítólag erősebb ez:) és na jó ezt látni! mert szerintem már most le tudnék tenni kisujjból egy 5ös érettségit angolból...ami szerintem elég jó,csak hát igen a csalódások,meg a szenvedések,meg azt hallgatni nem vagy elég jó,menj el,nem vagy ide való...de ezek ellen ott vannak a barátaim akik tökéletesek,és akkor megpróbálok szenvedni,és megcsinálom:)
2014. ápr. 25. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Melyik iskoláról van szó? Csak ,hogy még véletlenül se menjünk oda...:D
2014. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igy a 30on tul, 40hez kozel, kulfoldon egy meno cegnel jol fizeto meloval a "zsebemben" azt kell hogy mondjam, hogy a jegyek es a vegzettseg nem szamit. Persze szamit sokat, foleg a papir, de pl. engem ugy vettek fel, hogy a felet osszehazudtam az oneletrajzomnak, es tudtam, hogy nem fogjak (nem is tudjak) leellenorizni, hgy xy iskolaba tenyleg jartam vagy sem. Adtak 3 honap probaidot, hogy bizonyitsak. Bizonyitottam. Ennek mar vagy 5 eve es minden ev vegen kapok bonuszt meg emelest.

Nem fekete feher a vilag, nem mindenki olyan mazlista mint en, sok helyen igenis a papirt nezik elsosorban es utana a tudast, de a papirt megkapod 2es atlaggal es 4es atlaggal is.

Szerintem a lenyeg, hogy ne roppanj bele. Barmit is dontesz, ne menjen a testi/lelki egeszseged rovasara!


Lehet hogyha kicsit atalakitanad az eletedet, tobb idod lenne a tanulasra, vagy raszannal nemi penzt az ilyen olyan onfejleszto/tanulast segito izekre, es akkor nem lesz ilyen szenvedes a mostani suli?

2014. ápr. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!