Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz bekerülni és...

Mennyire nehéz bekerülni és elvégezni a Nyíregyházi főiskolán egy matek-földrajz szakos tanári (felsős) szakot?

Figyelt kérdés
Mennyire oktatnak magas szinten? hány év a gyakorlat az iskolákban?

2014. ápr. 25. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarom a Nyíregyházi Főiskolát, de szerintem éppen a megszűnés szélén vannak. Talán beintegrálódhatnak a Debreceni Egyetembe.

Én a helyedben másik felsőoktatási intézményt választanék.

Mivel kevés diák jelentkezik oda, ezért szinte mindenkit felvesznek. A képzés színvonala átlagos.

2014. ápr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igaz hogy még nem most aktuális, de én jókat hallottam róla. és a lényeg hogy felvegyenek ;)
2014. ápr. 26. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal barátságosabb és élet közelibb, mint egy Eltés oktatási légkör, ezt mondom úgy, hogy mindkét részt tapasztaltam (sok iskolát volt szerencsém bejárni így).

Ezt letekintve tényleg megszűnőben van az egész intézmény diák, és forráshiány miatt, ami nem egy légből kapott hír.

Viszont ha elindul az adott szakpár, akkor mivel kevesen vagytok nagyon közvetlen lesz az oktatás.

Pl.: fizika- matek pedoszos szakon volt hogy 2 ember tanult, és ez a két ember profi szinten lett oktatva, mivel gyakorlatilag mint egy magántanulónak olyan többlet figyelmet kaptak. Többször is elmagyarázták nekik, ők szabták meg ketten az óra sebességének a menetét, szóval királyi életük volt, persze ez többlet nehézség is, mivel nem lehet lógni, vagyis minden nap, minden órán részt kellett venniük, de megtanulták a szakmát az biztos.

DE

Tekintve a jelenlegi oktatási politikát a cél a teljes megsemmisítése az iskolának, vagy átállítása a fizetős diákokra, ami nem működőképes, ezért tényleg rizikós oda menni, mert már több tanár is átpártol egyéb iskolákba, ahol van szabad tanári- oktatói- kutatói kapacitás, azaz lehet ésszerűbb mondjuk egy másik közeli iskolába menni mondjuk a Debreceni Egyetemre.

Persze ha bevállalod a fenti negatívumokat, akkor lóra fel, és vállald, csak jó ha tudod a tanár elvándorlást, és ezzel a minőség romlást is.


( az informatikus- programozói szakok miatt még a matekos intézet viszonylag érintetlen, de érezhető a feszültség. A földrajzosnál annyi történt az utóbbi években, hogy a nagy tanárok, mint Gőz Papó már nyugdíjkorúak, és nincs olyan utódja aki tudásban megközelítené őt, így elég sok a friss tanár, akiknek pár éve van doktorijuk)

2014. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 26. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!