Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni a...

Mennyire nehéz elvégezni a Földrajz szakot? Főleg az EKF érdekelne! Mennyire nehéz a bent maradás? Nagy a szórás, vagy egy lazábban elvégezhető szakról beszélünk?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván van 1-2 húzósabb tárgy, de alapvetően egy könnyű szak. A lemorzsolódásba az is belejátszik, hogy földrajzra nem a legjobb képességüek jelentkeznek. Én azt tapaasztaltam, hogy legkésőbb a 2. félév végén az emberek 80% megbánja, hogy földrajzra jelentkezett.
2014. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Helló, én ELTE-n tanulok.

Alapjában véve közepes nehézségűnek mondanám, bár elismerem, a TTK-n szerintem is a legkönnyebb, de egy andragógiánál vagy kommmédiánál jóval nehezebb. Ha ide jössz, első félév után még mindig könnyűnek tűnik, második félév se nehéz, harmadik már kicsit húzósabb, negyedik és ötödik viszont halál. Egyre több és egyre nehezebb óráid lesznek. Negyedik, ötödik félév már kemény, ott már tényleg nehéz, magolós tárgyak vannak, pl. Kárpát-medence természetföldrajza I-II, Európa természetföldrajza, stb.

Nem mondanám büfének, de túl nehéznek sem. Viszont tény, hogy a diploma nem ér szinte semmit: nem azért, mert annyira nagyon könnyű megszerezni, hanem mert az elhelyezkedési esélyek a nullához közelítenek vele. MSC utáni PHD az egyetlen esély szinte.

2014. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!