Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az érettségi után milyen...

Az érettségi után milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban tanulok.

5 egyetemi helyet bejelöltem,de igazából csak az első 2 hely valamelyikére szeretnék bekerülni.


Ha a 3.-ra vesznek fel,akkor mondhatom azt,hogy kösz,nem?

És ha nem vagyok tanköteles,akkor -nyilván pénzért- újratehetek bármilyen érettségit?



2014. ápr. 26. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Két big mac menüt közepes kólával.
2014. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem vennéd észre,nem kérdeztem,hogy a munkahelyeden mit szoktál ebédelni.
2014. ápr. 26. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező beiratkoznod és javíthatsz a későbbiekben az érettségid eredményén (akár %-ban, akár közép helyett emelt szintű érettségi).
2014. ápr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

"Ha a 3.-ra vesznek fel,akkor mondhatom azt,hogy kösz,nem? "


Igen, akkor nem mész el beiratkozni. Mondjuk nem tudom melyik jobb, beiratkozni, de nem érdekel a szak, csak az állam pénzén lógni (ha államit jelöltél), vagy nem iratkozni be, viszont ezzel elvetted 1 embernek az államis helyét.

Utána is lehet tenned érettségit, csak nyilván pénzbe kerul, és nem is kevésbe. Azzal viszont számolj, hogy pl. az érettségi átlagodat az érettségi bizonyítványodban lévő érettségi százalékokból számolják, így hiába érettségizel újra pár tantárgyból és sikerul sokkal jobbra, az érettségi átlagodat nem fogod vele feljebb nyomni.

2014. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Eleve duplázással lenne több pontom,szóval szuper hír ;)
2014. ápr. 27. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Megteheted hogy ha felvettek és nem iratkozol be..de etikusabb törölni azt a felvételi helyet ahova nem szeretnél járni. Minek vennél el más elől helyet ha neked úgyse kell? Azzal hogy nem törlöd már elvetted, mert akkor már senki sem jut be helyetted a szakra.
2014. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!