Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségiztem le de...

Idén érettségiztem le de sajnos most töltöm be a 21-et július 24-én így nem mehetek már nappali tagozatos szakmaképzésekre milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

okj képzéseket elkezdhetem még? és csak estin lehet vagy másra is van lehetőség valamint főiskolára van korhatár?

nem tudom hogy 3 érettségivel felvennének főiskolára mivel nem jelentkeztem egy év megint odalenne ha okj-n nem tudok elhelyezkedni maradna a fősuli csak nem tudom van-e korhatár ott is ha tudtok segítsetek légyszíves mert teljessen kétségbe vagyok esve hogy szakma nélkül maradok és az egész életem nem lesz más mint egy nagy kiállódás :S



2013. júl. 3. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ingyenes okj képzésre szeretnél járni azt csak estin teheted, a korod miatt. Sajnos nappalin már nincs erre lehetőséged. Ez a szakképző iskolákra igaz, tanulói jogviszonyod nem lehet többet nappalin.

Főiskola és egyetem, itt nincs korhatár, lehetsz 70 éves is.:)

Felvételinél nem az érettségi jegyed számít hanem a százalék amit elértél az érettségin, illetve a középiskolai jegyeid..de szakonként változik hogy hova hány pontod van és egyáltalán rendelkezel e érettségivel az adott képzés felvételi tárgyaiból.

A jelentkezést idén március 1-ig kellett beadni, ha szeptembertől tanulni akar valaki állami ösztöndíjas formában. augusztusban van pótfelvételi egyetemekre, de ekkor csak a megmaradt helyeket hirdetik meg, és csak költségtérítéses formában.

A helyedben ha már így alakult, én keresnék egy esti okj képzést ami tetszik. Lehet hogy találsz mellette valamilyen munkát, és ha elvégzed akkor még mindig mehetsz főiskolára. Ekkor nem marad ki éved a tanulásból. a többit majd meglátod.

2013. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat az lenne a kérdésem még hogy ha okj-n elvégzem például a cnc-t akkor az oroszabb mintha nappalin tenném le tehát lenne hátrányom belőle vagy ugyan olyan teljes értékű szakma lenne?
2013. júl. 3. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van belőle esti képzés(nem minden szakmából van) akkor teljesen egyenértékű szakmát fogsz szerezni a nappalisokkal.

Tanfolyamok inkább vannak, de az nem esti képzés hanem tanfolyam, a végzettség ott is egyenértékű a nappali vagy esti képzéssel, de a tanfolyamért fizetni kell.

2013. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és gondolom ezek nem kis összegű tanfolyamok igaz? viszont lehet ott is részletfizetést kérni nem tehát nem egy összegbe kell mindent befizetni gondolom főleg ha nem kis összegről van szó valamint ezek a képzések csak a munkanélkülin keresztül érhetők el mert egyik ismerősöm azt mondta hogy azon keresztül kell érdeklődnöm és akkor megmondják hogy milyen képzés van és hogy mikor lehet kezdeni meg ha nem jön össze egy bizonyos létszám akkor nincsen képzés?
2013. júl. 4. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ne a munkaügyi központba kezd. A munkaügyi kp. csak ahhoz hogy támogasson legalább 3 hónapja regisztrált álláskeresőnek kell lenned. Ott csak azokra tanfolyamokra mehetsz amiket ők indítanak, és mivel sokan akarnak így tanulni felvételi van, és általában semmit sem érő gyorstalpalókat indítanak (na jó van kevés kivétel hogy normális átképzésre is bekerülhetsz). Neked még jár egy normális okj-s iskolában az ingyenes esti képzés. NEM TANFOLYAM! Ez hangsúlyozom. Iskolát keressél, vagy a neten találsz megfelelőt, vagy az oktatási hivatalba bemehetsz érdeklődni, hogy a lakhelyeden vagy közelben mire van lehetőség, hisz a hivatal engedélyezi a képzéseket a suliknak, tehát tudniuk kell hova is fordulhatsz, melyik lesz a megfelelő iskola.
2013. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

pl. itt egy suli ami megfelelő lehet Neked..persze nem tudom hol laksz..attól is függ a dolog. (előző válaszoló voltam)

[link]

2013. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!