Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sajnos nekem nagyon nehezen...

Julia22 kérdése:

Sajnos nekem nagyon nehezen megy a tanulás. Sokat kell tanulnom, hogy a fejembe menjen, és még úgy sem mindig sikerül. Nem tudtok olyan módszert, amivel könnyen, és gyorsan lehet tanulni?

Figyelt kérdés

#tanulás #Ötletek tanuláshoz.
2014. ápr. 27. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem az a bajod, hogy magolsz. Nekem is nagyon sokat kellett tanulnom régen,de addig nyűttem magam míg végül nem sikerült értve tanulnom és így sok időt megspóroltam. De sajnos még mindig van mit fejlődnöm. Én csak ezt tudom neked tanácsolni, hogy próbálj meg ne magolni, mert ez nekem hatásos volt, jelentős változást értem el
2014. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kovács János Szal. válasza:
100%

Sokat tanultam életemben és idővel azon kaptam magam, hogy az önismeret segített a legtöbbet abban, hogy dolgokat hatékonyan meg tudjak tanulni. Bizonyos dolgokat pedig elhagytam, mert értelmetlenül sok energiát emésztettek föl és rossz érzést szült a hasztalan erőlködés.


1. Tudnia kell az embernek, hogy mit akar megtanulni és miért. (Pl. azért mert örömet okoz, vagy mert egy nagyon fontos céljához szükséges stb.) Ha nincs jól meghatározható motiváció, akkor rengeteg többletenergia megy el a tanulásra.


2. Tisztában kell lennünk a saját képességeinkkel, illetve hogy milyen határig fejleszthetőek ezek a képességek. Minden embernek más az észjárása. Ezt csak Te magad tudhatod, esetleg olyanok, akik nagyon jól ismernek. Kár olyasmit erőltetni a végletekig, amiben az ember veleszületetten sokkal gyengébb képességű mint mások. Célszerűbb olyan dolgokban fejleszteni magunkat, amelyek viszonylag jól mennek és örömünket leljük az önfejlesztésben. A tanulási módszerekre is ugyanezek igazak.


3. Jó ha tudja az ember magáról, hogy hogyan működik. Minél többet figyeli magát valaki, annál jobban rájön, kiismeri saját magát. Így kevésbé lesz hajlamos az önbecsapásra és két lábbal a talajon tud maradni.


4. A következetes gondolkodás és a rendszerszemlélet sokszor ezerszer többet ér mint a lexikai értelemben vett tudás.

2014. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!