Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha nem tudom,...

Mit tegyek, ha nem tudom, hogy hová menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom, hogy mi akarok lenni, pedig már most megyek negyedikbe. Egyik nap történész szakra, másnap régész szakra, harmadnap pedig gazdaság - menedzsment szakra jelentkeznék.
2008. júl. 27. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
van még egy éved,gondold végig alaposan miből vagy inkább jó,humánból,vagy reálból..olvass alaposan utána az esetlegesen szóba jöhető szakoknak,(nézd végig milyen tantárgyaid lennének)de ha a jelentkezésig se tisztázódik a fejedben a dolog,menj felsőfokú szakképzésre,az 2 év alatt megvan, lesz egy jó kis szakmád,és addig tovább gondolkozhatsz mi akarsz lenni..és pluszpontokat jelenthet ha majd továbbtanulsz..
2008. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
www.felvi.hu-n vannak szinte minden szakhoz fórumok,érdeklődj azoktól, akik már oda járnak.-az előző válaszoló-
2008. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a ponthatárokat, és számold ki, hogy neked hány pontod lenne. Majd nézd meg a szakoknál, hogy milyen felvételi tantárgyak kellenek, és, hogy tudnál e azokból felvételizni! Igy valószinűleg jelentősen lecsökken, majd a választák. Aztán még a felvin, és az e-pályán vannak mindenféle tesztek, amik segithetnek dönteni. Az sem utolsó szempont, hogy utána járj a fizetéseknek. Ha februárig se tudnál dönteni, akkor szerintem valamilyen nyelvszakra kéne menni, mert a nyelvekkel sok mindent lehet kezdeni: tanár, tolmács, idegenvezető stb... az is egy megoldás, hogy érettségi után halasztasz, és elmész dolgozni. Hátha egy kicsit bővül a látóköröd, azzal, hogy időt nyersz...
2008. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra összpontosíts, hogy jól sikerüljön az érettségid, és akkor sok felsőoktatási suliból válogathatsz. Én még akkor sem tudtam hova szeretnék menni, mikor már jelentkeznem kellett volna, ezért nem is adtam be a jelentkezésemet sehova. Helyette elvégeztem egy 1 éves okj-s képzést. (fogászati asszisztens)Ez annyira megtetszett, hogy már tudom, fogorvosira szeretnék bejutni. Szóval még az érettségi után sem maradsz le semmiről.
2008. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még van egy kis időd, ne hamarkodj el... Sajnos most énis így állok, pedig már a 20at töltöm idén és már volt 1 évem az egyetemen (amit mindig is tudtam, hogy oda akarok), de rájöttem, hogy nem ezt szeretném csinálni, de most nemtudok felvételizni sehova és nem is tudom mit kellene tennem. Barátnőmet nem vették fel sehova, póton jelentkezett valahova ahol talált pótfelvételi lehetőséget, és megszerette, imádja és megy is neki... Sosem lehet tudni kiből mi lesz, hova kerül, mit ad neki a sors, de egyelőre valóban az érettségire koncentrálj, az a legfontossabb! Drukkolok neked!
2008. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!