Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dél-koreában orvosnak tanulási...

Dél-koreában orvosnak tanulási lehetőség?

Figyelt kérdés

=)

Az lenne a kérdésem, hogyha tudnék koreaiul (diplomám is lenne róla) bekerülhetek-e egy olyan egyetemre, ahol orvosnak tudnék tanulni Koreában.

Vagy hülyeség? :( Tudom hogy ott aztán keményen kell tanulni...de mik az esélyeim?!


Pályát úgy még nagyon nem választottam, de arra gondoltam, hogy esetleg azt tanulnám, amiből a legkevesebb van. Nyilván nem a plasztikai sebész lesz az

:)

Ebben esetleg valaki... ? ?:D


Köszönömm!!



2014. ápr. 28. 20:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem hogy hány év lenne esetleg.

ÉÉS őúgy van-e lehetőség, hogy mellette du. dolgoznék (mást persze). ?!

2014. ápr. 28. 20:25
 2/9 anonim ***** válasza:
És ez amúgy miért lenne jó?
2014. ápr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Azt kifelejtettem hogy hány év lenne esetleg."


Magyarországon szakképzés nélkül 6. Koreában nem tudom.


"ÉÉS őúgy van-e lehetőség, hogy mellette du. dolgoznék (mást persze). ?!"


Orvosi mellett nem lehet dolgozni. Fizikai lehetetlenség.

2014. ápr. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenre van lehetőség, csak pengetni kell érte. 5000-6000 USD-től kezdődik félévente az orvosi.
2014. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"5000-6000 USD-től kezdődik félévente az orvosi."


Szerintem ennél lényegesen nagyobb lenne az összeg, hiszen itthon magyarként is ki kell csengetni a milliót (4350 USD), ha önköltséges képzésen vagy, és mi még úgy is kifejezetten olcsónak számítunk, hogy a külföldiek ennél többet fizetnek. Szerintem ez a mutatvány csak ösztöndíjas megodásként működne.

2014. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt a félévi díjat konkrétan az SNU (legjobb Koreai egyetem) oldaláról szedtem: [link]


Azért nincsenek annyira elszállva ott az árak mint a fejlett nyugati országokban. Pont attól lettek olyan sikeresek, hogy hullára dolgozzák magukat kb. az itteni fizetésekért és árszínvonalért.


Ösztöndíjat meg ilyen területen el lehet felejteni. Szinte esélytelen. A drága orvosi képzésüket nincs értelme másoknak ingyen adniuk. Olyan területen adnak ösztöndíjat, ami visszatérül (pl. egy jó nyugati iskolában alapképzést szerez valaki mondjuk műszaki területen és ott végzi el a mesterképzést náluk, akkor az illető visszafele is áramoltat tudást, tapasztalatot, illetve későbbi mérnöki/üzleti tevékenységében az ország számára a kulturális kapcsolatok révén hasznot hozhat. Orvosi az eleve osztatlan képzés, és elég csekély olyan vetülete van, amivel visszahozhatja a befektetett pénzt.)

2014. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2014. máj. 1. 21:50
 8/9 rododendron válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom de esélytelen. Náluk most a legpopulárisabb szak az orvos. A diákok többsége még ha eredetileg nem is orvosnak ment volna de jól tanul akkor ezt választja mert a társadalom szemében a legelismertebb szakma. Még egy koreainak is nagyon nehéz bekerülni, hisz túlképzettség van, kevés szabad állással. Nem véletlen hogy egy rakat koreai diák tanul pl itt Magyarországon is az orvosin. Ha koreába akarsz menni tanulj mást. Ha meg orvos lennél akkor koreát választani hülyeség. Kevesen ajánlják fel testüket orvosi célokra, így a gyakorlási lehetőség is jóval kevesebb, könyvből meg nem lehet operálni.
2014. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinteséged! :)
2014. máj. 3. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!