Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire fontos, hogy érettség...

Mennyire fontos, hogy érettségi után egyből tanuljak egy szakmát?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni , viszont nem adtam le sehova se ,hogy jelentkeznék, mivel nem tudom ,mi legyek stb. Egyetemre se megyek mivel azt meg nem tudnám finanszírozni.

Szóval egyelőre elmegyek nyáron dolgozni, ez eddig biztos.

Amint lesz pénzem meg csinálom angolból a B1 majd a B2-es nyelvvizsgát talán a C1-es is sikerül ill németből is az alapfokot.

Így lenne egy szimpla érettségim és angolból, németből nyelvvizsgám. Ezekkel már tudnék valamit kezdeni ?



2014. ápr. 29. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi és nyelv még önmagában nem elég túl sok mindenhez sajnos.

Én csak egy jó tanáccsal tudok szolgálni: alapfokot ne csinálj, középfokra menj minimum!

2014. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Alapfokú nyelvvizsgával sokra nem mész.


Az, hogy mennyire fontos, hogy szakmát tanulj egyből meg más kérdés. Szerintem jobb lenne ha elkezdenél valamit szeptembertől.

Okok:

1,érettségivel max kisegítő munkásnak, kukásnak és utca seprőnek vesznek fel vagy annak se

2, Iszonyat keveset fogsz kapni sok és nehéz munkáért. / a szakképzetlen munkavállalók minimálbére : 101 500 ft és ha nincs szakmád nem nagyon adnak többet. /nnem jellemző max. nagyon ritka alkalmak esetén/

3, És mivan ha nem találsz semmi melót? Egy nagy csomó időt elpazarolsz.

4, Most kéne tanulnod valamit mert utána nehezebb lesz visszaülni az iskolapadba.

2014. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Először is, ezeket a nyelvvizsgákat ne csináld meg semmiképpen! Felesleges pénzkidobás ez az alapfokú dolog... Ha van egy normális nyelvtudásod, akkor menj el egy középfokúra (nem is értem, ezt a sok B1, B2-ös dolgot - persze, tudom, hogy ez szintet jelöl, de nyelvvizsgából nincs ennyi fajta. Ezekkel csak a tudásodat kategorizálják be), és akkor az már számít is valamit. Illetve azt nem is értem, hogy hogyan szeretnéd úgymond rögtön B1-ről C1-re ugrani angolból , hogy talán azt is megcsinálom... A C1 az felsőfok, majdnem anyanyelvi szint, a B1 olyan messze van tőle, mint ide Mekka. Jelentkezz valami szakmára, mert így semmi nem lesz belőled, max. árufeltöltő.
2014. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !


Ha megtehetném egyetemre mennék de sajnos az még lehetetlen, mivel biztos vagyok ,hogy nem bírnám azt ,hogy tanuljak is egyszerre meg valahonnan pénzt is szerezek közben.


A szakmával meg az a legnagyobb bajom ,hogy mire mennyek ?


Tudnátok ajánlani egykét olyan szakmát amihez a nyelvtudás/történelem/biológia szükséges, ezekből vagyok jó de nem tudom ,hogy milyen lehetőségeim lennének ezekkel.

Amihez még úgy ahogy értek az a szakácskodás. Szeretem még a zenét, a színészkedést ,modellkedést, állatokat.


A legtöbb emberrel nehezen jövök ki ,nyílok meg.

Kimagaslóan jó nem vagyok semmiből, jó vagyok de semmiben nem a legjobb.

Az érdeklődésem, tudásom a legtöbb dolog iránt inkább csak felszínes.

2014. ápr. 30. 18:18
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as

A B1 az biztosan menne akár most is , szerintem a B2-es is

A C1-esben viszont nem hinném nem, vagyok benne biztos Azért anyanyelvi szinten még nem vagyok , a legnagyobb problémám a kiejtés terén van és a nyelvtanom se tökéletes

2014. ápr. 30. 18:24
 6/8 anonim ***** válasza:
B1-es nyelvvizsga még mindig nincsen. Van középfokú, az a B2-es szintnek felel meg, és ponty. És ha baj van a nyelvtanoddal meg ilyesmikkel, akkor arra még nagyon gyúrjál, mert így kb. én is mondhatnám, hogy "Na, majd amint lesz pénzem lerakom az orosz nyelvvizsgát!".
2014. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


Nem csak úgy hasra ütésszerűen írtam azt a B1-et

2014. máj. 2. 21:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem az .hogy baj van vele , hanem inkább érzés, berögződés szerűen csinálom így van amikor elcseszem
2014. máj. 2. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!