Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha passziváltatom a félévemet...

Ha passziváltatom a félévemet egyetemen akkor, hogyan is működnek a dolgok?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem járok egyetemre, csak most érettségizem. Van egy szak amire nagyon be szeretnék kerülni, de magas a ponthatár, így lehet, hogy csak a másodikra vesznek fel. Ha ez történne és beiratkozom csak azért, hogy legyen egy biztos hely ahova felvettek de passziváltatom egyből a félévet/tanulmányaimat, hogy készüljek a következő érettségire, dolgozzak stb, akkor él-e a tanulói jogviszonyom? Kapok pl. diákigazolványt, kell fizetni a tb-t stb ? Vagy hogyan működik?

Köszönöm előre is a felvilágosítást!



2014. máj. 4. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Diákot nem kapsz, az csak aktív félévre jár, ennek ellenére a TB-t fizeti az egyetem, feltéve, hogy beiratkoztál (attól, hogy felvettek, nem jelenti azt, hogy "az egyetem polgára vagy").
2014. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felvételi után nem ehet passzívfélévvel kezdeni. Ez benne van az egyetemi Hallgatói Követelmény Rendszerekben. Ettől eltérően egyes indokolt esetekben (de az indok nem az hogy más szakra próbálkozol hanem pl. betegség vagy nehéz szoc. helyzet ilyesmi) dönthet másképpen az egyetem és engedélyezheti a passzív félévet kezdésként. Van ahol ez sikerül van ahol ha nem iratkozol be aktív félévre törölnek a évsorból.
2014. máj. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 4. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!