Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha februárban elkezdem a...

Ha februárban elkezdem a jogot az egyik egyetemen, akkor (ugyanúgy jogra) van lehetőségem átjelentkezni? Ha igen, akkor az első félévemet beszámítják, vagy szinte semmisnek tekintik?

Figyelt kérdés

Tananyag szempontjából gondolom, mert fizetősre mennék. Azon az egyetemen nincs keresztfélév, ahova menni szeretnék (bár itt több elképzelésem is van), csak egy olyan egyetem indítanak, amiről azt hallottam,hogy nem túl értékes diploma..


Köszönöm! (Ha valami fontos tényezőt kihagytam volna, bocsánat, szóljatok!)



2013. jún. 6. 10:48
 1/5 A kérdező kommentje:
az első 1-2 évet levelezőn tölteném, majd később szeretnék nappali tagozatos lenni.
2013. jún. 6. 10:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteme válogatja. Érdemes a leendő intézeted (ahova át akarsz majd menni) tanulmányi osztályán érdeklődni. Az is elképzelhető, hogy bizonyos tárgyakból vizsgáznod kell.
2013. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

fú, értem :) köszönöm


még annyit szeretnék kérdezni,hogy szerintetek érdemes elkezdeni? vagy várjak szeptemberig? Esetleg kipróbálhatnám magam az első félévben, és úgymond "tét nélkül". Csak a pénzt bukhatom, amit befizettem..de remélem nem.

2013. jún. 6. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet téged érteni. Keresztfélév jogon csak a Károlin van, vagyis múlt félévben volt. Miért nem pótfelvételivel jelentkezel augusztusban? Vagy nincs emelt érettségid és ősszel akarod megcsinálni?

Nem túl értékes diploma? ezek az egyetemi rangsorok..jajj..abban biztos lehetsz hogy nem lesz könnyű a Károlin sem a jogi kar. Ha oda vesznek fel akkor ott tanulsz...nem szükséges másik egyetemre átmenned. A jog sehol sem light képzés..már átestünk a ló túlsó oldalára..ugyanolyan jogász bárhol végzel Magyarországon.

2013. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nekem is ez a véleményem, hogy a diplomáért szinte mindenhol ugyanúgy meg kell dolgozni...


nos, a pótérettségiről nem tudok sokat, de emeltem sincs még, úgyhogy igen, ősszel akarom megcsinálni.


jól van akkor, lehet,hogy maradok ott, ha esetleg ott indul... mert egyébként szimpatikusnak találom az iskolát..köszönöm

2013. jún. 16. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!