Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes OKJ-s tanfolyamot...

Érdemes OKJ-s tanfolyamot végezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 2.os a gimiben és egyetemre akarok menni, de úgy vagyok vele, hogy jobb ha az ember több lábon képes állni...ezért gondoltam arra, hogy kitanulok egy szakmát is... nem sokára meglesz a nyelvvizsgám..so légyszi ha tudtok segítsetek milyen szakmát érdemes egyáltán tanulni?

2014. máj. 4. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd érettségi után ráérsz, akkor a választék is nagyobb mint érettségi nélkül.

Lánynak vagy fiúnak ..nem mindegy.

fogtechnikus, okj ápoló, szakács, cukrász, röntgen asszisztens, fizioterápiás asszisztens, pénzügyi-számviteli ügyintéző, tb ügyintéző, CNC,

Persze ez mind attól függ, hogy te mit szeretnél..

Egy kétkezű munkát jelentő szakmát szeretnél..olyan alapon hogy hátha nem sikerül az egyetemet elvégezned vagy állást találnod majd diplomával, vagy már a jövőbeni diploma mellé akarsz egy szakmai kiegészítést okj szinten elvégezni...mert nem mindegy..

2014. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha szeretnél tanulni csakis olyan okj-t érdemes letenni ami többlet pontot jelent a tovább tanulásban feltéve ha... a jegyeid nem a legjobbak. De amúgy meg teljesen fölösleges.. sosem fog annyit érni mint egy rendes sulis végzettség. Szerintem nem sok értelme van. Én csak a tovább tanulás érdekében végeztem
2014. máj. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszadó..olyan okt-t most nem tud tanulni a kérdező, ami felvételinél többlet pontot ér. Ugyanis többlet pont csak az emelt szintű vagy felsőfokú okj végzettségekért jár. Ezek a képzések meg érettségihez kötöttek, neki meg még nincs érettségije.

Amit írtál érettségi utánra igaz, de akkor már lehetne egy kis szakmai kiegészítés is a diploma mellé...

2014. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
És én írtam,h most azonnal menjen és íratkozzon be valahová? Nem... azt írtam,hogy az okj-t én csak többlet pont szerzésre ajánlom MAJD... és ennyi... mivel rengeteg ember megy el okj-t lerakni és annak a 90%-a elsem tud vele helyezkedni meghát a látásuk sem terjed tovább általában a szépség iparnál ami túltelített. És igen előbb vesznek fel vkit aki mondjuk suliban végzett mint más azt okj-n. szerintem felesleges+ szakmaként ahogy te írtad. de ez az én véleményem ezen ne vesszünk már össze:)
2014. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Össze nem veszünk dehogy:))kíváncsivá tettél más értelemben..

De áruld már el mit értesz az alatt hogy: "előbb veszik fel aki suliban végzett"

Mert el vagy tévedve egy picit ebben a kérdésben..

Tény elhelyezkedni normál állást találni diplomával lehet..az érettségire épülő ilyen olyan ügyintéző okj-k önmagában nem érnek semmit sem.

De azok a kétkezi amikek mint asztalos, bádogos, szakács, stb..azok mint csak okj képzettséggel tölthetőkbe...

ha valaki 3 évet jár egy szakmunkásképzőbe annak a végén okj bizonyítványt szerez vagy ha elvégez 10 osztályt és elmegy szakmát tanulni akkor 2 év alatt kap okj végzettséget..

Kérdezőnek bocs az of-ért

2014. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Több pontban nem értek egyet azzal amit írtál én ugyanis szakmunkásba jártam ahol letettem egy szakmát aztán érettségiztem le egy gimnáziumba és van 2 okj képzettségem aztán egyetem.. Ha szerinted a kétkezi munka csak okj-val tölthető be mert szakmunkás elvégzése után is azt adják úgy gondolod hát ez baromság.. maximum ugy fogalmaztam volna,hogy egy okj-s papír elegendő lehet bizonyos állások betöltéséhez és,hogy mért inkább azokat veszik fel akik rendesen suliban végeztek? miért azzal a festővel festetnék inkább aki 3 évet járt szakmunkásba mint aki pár hónap alatt lerakta az okj-n? Mert az iskolában nagyobb hangsúlyt fektetnek mind az elmélet és mind a GYAKORLATI részre. Bár tudtommal ezt a problémát felismerték és idén már itt is ugyvan,hogy emelték a gyakorlati képzés idejét.
2014. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értetted meg amit írtam..

Mi van írva a bizonyítványodba amit először szakmunkásképzőben szereztél?

Mert minden és hangsúlyozom minden szakma és szakképzettség (kivéve a felsőoktatásban szerezhető diplomákat)OKJ végzettség.(az már más kérdés és egyet is értek veled hogy nem ugyanaz tudja egy 3 hónapos tanfolyam után valaki mint 3 év után), de attól a 3 év szakmunkás végén is okj bizonyítványt kap meg a 3 hónapos tanfolyam végén is. Az okj csak annyit tesz hogy az adott szakma az országos képzési jegyzékben xxxxxx számon szerepel, semmi többet nem jelent.

2014. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!