Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kerülhetnék be a...

Hogyan kerülhetnék be a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudomány és Honvédtisztképző karának a katonai vezetői alapszakára?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék katona lenni, de mindig is eltántorított az hogy sokan mondták nehéz bekerülni az egyetemre. Érdekel a fizika, matek, angolból középfokú nyelvvizsgám van(ami ha jól tudom előírás az egyetemen)és villamosmérnökire is szeretném beadni a jelentkezésemet.. de mindig feljön bennem az hogy próbáljam meg, hiszen kis korom óta ez érdekelt és szerettem volna bekerülni. Az lenne a kérdésem ,hogy (ha átmennék az alkalmasságin) belügyi rendészeti ismeretek v. katonai alapismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem a felvételi tárgy, ha én matekból és fizikából emelteznék akkor nyilván a fizikát nem számolnák be, de a matekot igen és vagy a magyart középszinten vagy a történelmet középszinten ( nyilván amelyik jobban sikerül). Azért nem szeretnék töriből vagy magyarból emeltezni mert nem 100% hogy felvennének még ha a a pontom meg is lenne, de az alkalmassági nem. Ezért akarok fizikából emeltezni hogyha nem jönne össze akkor a villamosmérnöki másodiknak ott van és oda viszont beszámolják a fizikát, és nyilván a fizikával sokkal több lehetőségem van mint történelemmel.

2014. máj. 5. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Nemigazán értem a kérdésed.

Az alkalmassági a nehéz az NKE-n ahhoz hogy bekerülj. Ott szórják az emberek nagyrészét ki. Habár a tegnapi nap elég jó volt a 20 ember közül csak 4-en estek ki. Fura is volt mintha enyhébb lett volna most a felvételi, na mindegy.


Angol középfok kell a felvételihez nem elég az alapfok.


Ha emelt matekból csinálsz 80%-ot mondjuk, közép töri/magyarból pedig 70%-ot mondjuk (vagy forditva) akkor azzal lesz 300 pontod + 50 az emelt érettségiért + 28 a közép nyelvvizsgáért.

=378

Ezzel Katonai vezetőre még nem jelentkezhetsz, de Logisztikára és üzemeltetésre igen.


Tehát ha az a kérdésed hogy ez igy jó e ahogy leirtad, akkor igen jó, de arra figyelj hogy angol középfok kell.

2014. máj. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tisztába vagyok vele hogy a középfokú nyelvvizsga az kell. Értem, köszönöm szépen akkor tehát van remény :)
2014. máj. 7. 09:50
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az 1-es nagyon elszámolt valamit.


Mivel itt nem fogadják el a fizikát, így hiába emeltezel,a +50 pont NEM fog számítani.

2014. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

a 3#-as meg szövegértésből 1-es. Olvass, értelmezz, gondolkozz. Majd utána kommentelj.

1 szóval sem mondtam hogy a fizikára adnak pontot.

Pontosan ezért irtam

IDÉZNÉM MAGAM:

"Ha emelt matekból csinálsz 80%-ot mondjuk, közép töri/magyarból pedig 70%-ot mondjuk"


Én is ide felvételizek úgyhogy nem.. nem számoltam el semmit, csak te nem olvastad el normálisan amit irtam.

2014. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Egy igazi értelmiségi vagy


Ha fizikából emeltezik,akk +50 pont NKE-n nem fog számítani

2014. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Najo feladom

Egyébként még mindig azt irtam neki hogy matekból emeltezzen mert azt beszámitják.

De m1 kapitány feladom.

2014. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!