Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító szakhoz szükséges...

Tanító szakhoz szükséges zenei előképzettség? Feltétele a jelentkezésnek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.


Alkalmassági zenei követelménye:

- a hallásvizsgálat keretében néhány magyar népdal vagy műzenei szemelvény előadása emlékezetből, szabad választás alapján (a dalokat más- más kezdőhangról is meg kell tudni szólaltatni),


- a zenei emlékezet vizsgálata során egyszerű, rövid ritmussorok visszahangoztatása (negyed-, nyolcad-, pontozott ritmus szinkópa kombinációból) tapsolással, kopogással;


- néhány hangból álló egyszerű dallamok visszaéneklés dúdolással vagy szolmizálva,


- a kottaolvasási készség vizsgálata során néhány ütem lapról olvasása az egyszerű gyermekdalok szintjén az ötvonalas rendszerben.


Az elbírálás alapvető szempontja, hogy a felvételiző rendelkezzék az ének- zenei tevékenység vezetéséhez, tanításához nélkülözhetetlen zenei hallással, egészséges énekhanggal és megfelelő hangterjedelemmel.


De ezt te is kibírtad volna googlezni

2014. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ment ismerősöm tanítóira, és előtte néhány évig tanult zongorázni - Tehát nem árt, ha van ilyen téren némi előismereted
2014. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. máj. 6. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:

1.-es vagyok


Nem feltétlen kell. Nekem pl:. rengeteg sportoló ismerősöm van aki tanítónak tanul. (gyerek koruk óta sportolnak)

2014. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!