Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen előképzettség (fakultác...

Milyen előképzettség (fakultáció (gimnáziumi)) szükséges ahhoz hogy később a médiában dolgozhassak?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom,akkor a magyart és valamilyen nyelvet érdemes fakultációként felvenni...
2008. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyart mindenképp, de abból nehéz az emelt szint. A nyelv is jó, de a töri (az emelt ebből a legkönnyebb állítólag), a matek és társadalomismeret is felvételi tantárgy. Utóbbiból úgy tudom nem nehéz az érettségi, nézz meg néhány régebbit az OM honlapján. Idén a legtöbb iskolában a kommunikáció és médiatudomány alapszakon 399 volt a ponthatár.
2008. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kommunikáció és méditudomány szakkal szoktak médiában dolgozni, de aki tehetséges, annak nem kell diploma sem, úgyis beletanul (pl. a barátom tv-ben dolgozott műsorvezetőként, de teljesen más diplomája volt, viszont simán megtanult mindent munka közben.)


ELTE-BTK kommunikáció és médiatudományra felvételinek kettőt kell választani ezekből: magyar, matek, társadalomismeret, töri, egy idegen nyelv, szakmai előkészítő tárgy. Idén 451 volt a ponthatár, ez magasnak számít. Ahogy nézem mondjuk, mindenhol ezek a felvételi tárgyak, a ponthatárok meg itt vannak: [link]


Sok sikert!

2008. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy még annyit,hogy milyen fakultációt válassz... A fenti tárgyak közül abból menj faktra, amiből a legjobb vagy, és ebből tegyél emelt szintet. Viszont ha idegennyelvet választasz, akkor vigyázz arra, ha idegennyelvből emeltszintezel és nyelvvizsgád is van ugyanabból a nyelvből, akkor vagy az emeltért járó 40 pontot számíttathatod be, vagy a nyelvvizsgáért járó 35 vagy 50-et! Mert egy jogcímen (pl. angol nyelvért) csak egyszer kaphatsz pontot! Tehát akkor érdemes idegennyelvet választani, ha egy MÁSIK nyelvből van legalább egy középfokú nyelvvizsgád, mert akkor az emelt szintért meg a nyelvvizsgáért is kapsz pontot!


Amúgy szerintem az idei emelt matek nem volt nehéz, én újból azt választanám, ha választhatnék! :) Tehát mégegyzser sok sikert, és csak ügyesen taktikázz a felvételivel!

2008. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
végezhetsz OKJ-s média és újságíró tanfolyamot is, semmivel sem gyengébb mint az egyetemi/főiskolai képzés.
2008. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én média-komm szakra járok, és sztem semmi értelme ezzel vesztegetned az idődet...

nem rosszindulatból mondom, csak tudom, h ebből a területből túlképzés van az országban. ha van hozzá eszed, akkor mérnöknek tanulsz, mert abból most hiány van, és ha megvan a diplomád, akkor legalább biztos lesz állásod.


egyébként a médiában való dolgozáshoz nem suli kell, hanem hogy el tudd adni a lelkedet aprópénzért... én pont az egyetem alatt undorodtam meg az egésztől....


fontold meg ezt is. sok szerencsét!

2008. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!