Mi a különbség a társadalmi tanulmányok alapszak és az igazgatásszervezői alapszak között?
Jövőre fogok érettségizni, de még nem tudtam eldönteni, hogy melyik lenne a jobb. Ami még érdekelne, az a jog vagy a pszichológia, de a jog nem érdekel olyan magas szinten, amelyet a jogi egyetemen tanítanak, nem akarok egy lábon járó törvénykönyv lenni, 5 éves képzésben nem szeretnék csak a joggal foglalkozni. A pszichológia érdekelne 5 évben is, de oda meg túl sok pontszám kell és utána nem szeretnék oviba,suliba,kórházba,magánpraxisba elhelyezkedni, nem vonz valamiért. De viszont a társadalmi tanulmányok vagy az igazgatásszervezői alapszak tartalmaz jogot és pszichológiát is, ha jól hallottam.
Milyen ez a két szak? Mik a jellemzőek rájuk? Mi a két szakban a különbség? Melyik szakon tanulnak kevesebb matematikát? Melyik szakkal hol lehet elhelyezkedni? Mik a tapasztalatok, vélemények ezekről a szakokról? Ez a két szak nagyon jó alapot ad minden téren? Könnyű velük elhelyezkedni?
Kérd ki a tantárgylistát!
Amelyik élvezetesebb, azt válaszd!
Én nem tudtam elhelyezkedni igazgatásszervezőként, pedig mikor oda mentem, felkapott szakma volt. De ma is azt tanulnám, az érdekelt legjobban, polihisztornak az való. Abban van a legtöbb olyan tárgy, amivel érettségiig nem Akkor még nem létezett a társadalmi tanulmányok. Talán abban kevesebb az államigazgatási rész, jó lehet az is, csak az még nem szakma, hanem általános műveltségnek hangzik, arra még muszáj lesz valamit rátanulni.
Társadalmi tanulmányok szak az csak olyan általános műveltséget ad, de konkréten nem ért semmihez, és nem igazán van rá kereslet, azzal elhelyezkedni nem igazán lehet, utána még kell tanulnod valami feltétlenül.
Igazgatásszervező...nos itt is jogot fogsz tanulni, annyi a különbség a jogász szakhoz képest, hogy nem tart 5 évig..meg máson van a hangsúly..itt rengeteg közig.jog lesz és kevés polgárjog és kereskedelmi jog, büntetőjog csak érintőlegesen..és sorolhatnám minden jogágba csak belekóstol az ember...mert a 3 év alatt a közig,jog minden területéről sokat tanulsz. Van benne reál (jogász képzésben is van), közgazdaságtan, statisztika és számvitel..egy-egy félév erejéig..megtanulható, túlélhető nem ezen van a hangsúly.
Igazgatásszervezővel tudsz elhelyezkedni, társadalmi tanulmányokkal nem, mint említettem. (igazgatásszervezővel sem könnyű elhelyezkedni de nem is lehetetlen)
Első válaszoló keveset tud erről a szakról..nem csak önkormányzatnál lehet vele munkát találni..az államigazgatási szervek szám elég nagy (minisztériumok, kormányhivatalok, központi hivatalok..NAV, rendvédelmi szervek..sorolhatnám még)
"Igazgatásszervező...nos itt is jogot fogsz tanulni, annyi a különbség a jogász szakhoz képest, hogy nem tart 5 évig.."
Mesterszakkal együtt pont öt évig tart. Igazgatásszervezőn a közigazgatási jogot lehet megismerni, szerintem a jogon is gondolkodj el. Ott is számos egyéb tárgy van...
igazgatásszervező az csak alapszak és 3 év, nem kötelező hozzá a mesterszak..kinek-kinek a képességei, lehetősége, és tudás és karriervágy határozza meg hogy akar-e még mesterre menni..
Természetes hogy mesterrel 5 év..de itt erről szó sem volt a fenti kérdésben, de valakinek mindig okoskodni kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!