Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-ÁOK-n mik a feltételei...

PTE-ÁOK-n mik a feltételei annak, hogy valaki az Anatómiai Intézetnél lehessen PhD hallgató miután megszerezte a diplomát?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nemhogy egyetemnként, de intézetenként is eltér ennek a feltétele. Mivel még csak másodéves vagyok, nincs pofám ezt így megkérdezni senkitől ("taknyos másodévesként"), mert még van 4 évem, ha egyáltalán végig tudom csinálni, de ez érdekelne és örülnék egy kompetens válasznak. Nyilván minél jobb eredmények, de ez alatt mit kell érteni? Hányas szigorlati jegy? 4-es is jó vagy csak az 5-ös? Vagy ha a szigorlatom esetleg nem lesz olyan jó, de teszek a diploma megszerzése után valamiféle felvételi vizsgát, akkor tanulhatok ott? Gondolom a TDK-zás nem hátrány.. De mika PONTOS feltételek?

Köszönöm! :)



#orvos #PhD #Pécs #PTE #orvosi egyetem #anatómia #ÁOK #otvosi #anatómiai intézet #anatómia intézet
2014. máj. 8. 21:07
 1/4 A kérdező kommentje:
* mik a
2014. máj. 8. 21:08
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagy minden egyes vizsgát és ZH-t néznek? És hiába 5-ös mondjuk valakinek a szigorlata, de az első vizsgája pl. kettes, akkor nem mehet oda PhD-zni? (Most nem saját esetet írtam, ez csak egy példa)
2014. máj. 8. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Kedves kérdező az egyetemed honlapján én simán megtaláltam a választ, nem kell ehhez senkit kérdezgetned, csak el kell olvasni.

Amit én látok nincs intézetek közözz eltérés...az hogy hova melyik intézetbe kerülsz ha felvesznek PHD hallgatónak attól függ hogy milyen témában kutatsz már most normál egyetemi képzés alatt. pl. ha anat témából TDK..egy-két cikk sem ártana..és persze szakdolgozat is anat témájú legyen...akkor biztos oda kerülsz amennyiben felvesznek a pontszámok alapján..

2014. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző nagyon rosszul tudja. A PhD-felvételinél már jelölnöd kell az inézetet, ahova menni szeretnél, illetve kell tőlük 2 ajánlás is, ami azt jelenti, hogy fogadnak. Tehát nem utólag fognak beosztani. De: pontos felvétel nincs, mert a PhD-felvételi után fognak rangsort felállítani az egész karon, és ott a veszik fel a legjobb valahány helyezetttet (évenként változó szám). De 30 pont már elég lehet, ha nem lesznek drasztikus változások. De nincs korlátozva, hogy intézetenként hány embert vesznek fel, mehetne akár az összes jelentkező az anatómiára is. Az nekik is előny, ha valaki megy hozzájuk PhD-zni, így aztán, ha eléred a pontszámot a felvételin, akkor biztosan örülni fognak neked bárhol, az anatómián is. De valóban, érdemes odamenni TDK-zni már harmadévtől, mivel a PhD-felvételin pontot érnek az előadások (főleg, hja helyezett, de anélkül is), a társszerzős publikációk (poszter, cikk), a nyelvvizsgák, a diplomaátlag, dékáni páylamunka, diplomamunka. Tehát arra kell törekedni az évek során, hogy a fentiekből minél jobb legyen minden. De ha sok pontod van publikációból vagy előadásokból, a többi lehet rossz is, mert a publikációk ellensúlyozni tudják. Maga a szigorlati jegy nem nagyon számít, 2-essel is mehetsz TDK-zni hozzájuk (én ismerek olyanokat), bár nyilván jobban néz ki a 4-es vagy 5-ös de nincs különösebb jelentősége.
2014. máj. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!